Minecraft benzeri oyunlar ile farklı bir deneyim yaşamak

Bazı oyuncular Minecraft benzeri oyunlar ile birlikte bazı kullanıcılar bu oyunları oynayarak güzel bir zaman geçirmek isteyebilir.

Minecraft, 2009 yılında Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen ve 2014 yılında Microsoft’a satılan bir oyun. Günümüzde en çok oynanan oyunlar arasında yer alan Minecraft’ın yanı sıra bazı kullanıcılar farklı oyunlar oynayarak farklı deneyimler yaşamak isteyebilir. Pek çok Minecraft benzeri oyun bulunuyor.

Minecraft benzeri oyunlar

Minecraft benzeri oyunlardan birisi oldukça popüler olan 2 boyutlu Terraria olmakta. Terraria, 16 Mayıs 2011 yılında piyasaya sürülen ve kısa sürede büyük bir ivme kazanan bir oyun olarak yer aldı. Oyun, Minecraft’ın 2 boyutlu hali olarak düşünülebilir fakat Minecraft’a göre daha fazla obje ve daha fazla özellik içeriyor. Fantastik öğelerin dahi yer aldığı bu oyunu online oynamak da mümkün.

Minecraft benzeri oyunlar

Minecraft benzeri oyunlar arasında 3 boyutlu bir oyun olmasıyla ve Minecraft’ın mekaniğine oldukça benzemesiyle ön plana çıkan Minetest yer alıyor. 2010 yılında geliştirilmeye başlanan ve o günden günümüze kadar gelişimi süren bu oyun, yeni özellikler kazanmaya ve büyümeye devam ediyor. Windows, Android, Linux ve Mac OS gibi pek çok işletim sisteminde oynanabilen Minetest, açık kaynaklı bir voxel oyunu. Kullanıcılar Minetest ile oyun oynayabilir, arkadaşlarıyla birlikte takılabilir veya farklı şeyler yapabilir. Ayrıca geliştiriciler bu oyunu güncelleyerek kendi oyununu oluşturabilir.

Minecraft’a benzerliği ile dikkat çeken bir diğer oyun Terasology olarak yer alıyor. Minecraft gibi 3 boyutlu bir oyun olmasının yanı sıra oyunun kendine has özellikleri de bulunuyor. Pek çok kullanıcının dikkatini çekmiş olan Terasology’nin online oynama desteği de var. Terasology’nin ilgi çekici özelliklerinden birisi de oyuncuların kendi eşyalarını üretebiliyor olması. Bunun için özel bir sistem bulunan oyunda kullanıcılar eşya geliştirip bu eşyayı kayıt edebiliyor ve diğer arkadaşlarına gösterebiliyor.

Minecraft benzeri oyunlar arasında Roblox da yer alıyor. Roblox bir stüdyoya sahip olmasıyla birlikte özelleştirilebilir yani modlanabilir bir sistem içeriyor. Kullanıcılar Roblox sayesinde kendi istediği dünyayı oluşturabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası