Microsoft, Xbox Game Pass ‘i Diğer Konsollara Getirmek İstiyor

xbox game pass

Microsoft, sık sık yeni oyunlar edinerek ve tüm birinci taraf ayrıcalıklarını lansman gününde hizmete koymayı planlayarak Xbox Game Pass ‘e büyük yatırım yaptı. Şimdi, Microsoft Xbox Game Pass’i diğer konsollara da getirmek istiyor gibi görünüyor.

Xbox Game Pass, oyunculara 150’den fazla oyuna erişim sağlayan bir abonelik hizmetidir ve konsollarda, PC’de sürümleri ve oyuncuların Xbox Cloud Gaming aracılığıyla mobil cihazlarında oyun yayınlamasına olanak tanıyan yeni bir özelliğe sahiptir. Özellikle Microsoft’un diğer konsollara geçmeyi denemek istediği Xbox Cloud Gaming.

Apple’ın iOS uygulama mağazasındaki kontrolü nedeniyle Epic Games ile Apple arasında devam eden davanın bir parçası olarak sızdırılmış bir belge geliyor. Belge, Epic CEO’su Tim Sweeney ve Xbox lideri Phil Spencer arasında gönderilen iki e-postayı gösteriyor. E-postalarda Spencer, Sweeney’e Xbox’ın Nintendo Switch gibi diğer konsollarda Xbox Game Pass almaktan vazgeçmediğini söylüyor. E-posta, Xbox Cloud Gaming aracılığıyla olacağını belirtiyor; bu, Nintendo Switch’in bazı Xbox Game Pass’in teknik olarak daha zorlu oyunlarını hala oynamasına izin vereceği için mantıklı .

xbox game pass
xbox game pass

İlginç bir şekilde e-postalar, Xbox‘ın ücretsiz oyun oynamak için bir Xbox Live Gold aboneliği gerektirmesini kaldırmasının öncesinde Sweeney’nin Apple’a karşı savaşının başlangıcındaki değişikliği sıraya koymaya çalıştığını gösteriyor. Spencer’ın, e-postalar Ağustos 2020 tarihli olduğu için Xbox’ın oraya ulaşacağını söyleyerek talebe yanıt vermesi özellikle ilginçtir. Bu, Xbox’ın iki katına çıkacağını duyurmasının ardından değişikliğin gerçekleştiği zaman işlerde uzun sürdüğü anlamına gelir.

Ancak birçok hayran, Xbox Game Pass’in özellikle Switch’e gelmesi için hala umutlarını sürdürüyor. Hem Xbox hem de Nintendo’nun iki şirket arasında yaklaşan bir ortaklığa girmesiyle, gelecekte bir olasılık olabilir. Xbox Game Pass, son zamanlarda Sony’nin MLB The Show 21 adlı birinci taraf oyunu lansmanda hizmete girmesiyle birlikte bazı şaşırtıcı işbirliklerine de imza attı. Umarım, oyun endüstrisi konferansları ve duyurularının yaz aylarında oyuncular Xbox Game Pass’in daha fazla platforma geçiş yapıp yapmadığını görmek için daha fazla beklemek zorunda kalmayacaklar.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası