Metro Exodus İnceleme

Metro Exodus, Fallout oyununun en büyük rakiplerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyun, Dmitry Glukhovsky’ın Metro kitabından uyarlanmıştır. Önceki E3 fuarına katılarak oyunun çıkacağı müjdelenen Metro Exodus oyununda ilk dikkat çeken husus ise serinin, tüm dünyaya hitap etmesi oldu.

Metro Exodus’daki karakterimiz Artyom. Artyom’un hikayesi bu seride devam ediyor ve olaylar Moskova sınırlarının dışına taşıyor. Bundan önceki 2 seride, nükleer savaşlardan dolayı tüm insanlığın yok olduğu ve kurtulan insanlarında metro istasyonunda saklandığı hikayesi üzerinden gidilmişti. Oyundaki karakterimiz olan Arthur ise metro dışında da insanların yaşadığına inanıyor ve bu umudunun peşinden koşuyor. Eski serilerine göre bu seride çok daha fazla yan karakterler mevcut. Artyom’u bu seride pek fazla yalnız göremiyoruz. Her an, her görevde sürekli yan karakterlerde oyuna ortak oluyor. Metro Exodus’da Artyom, Anna isimli bir karakterle evli olarak oyun severlerin karşısına çıkıyor.

Metro Exodus, hikaye olarak etkileyici olsa da bu hikayeyi tam olarak yansıttığı söylenemez. Oyundaki yavaş ilerleyiş, birçok kişiyi sıkabilir. Oyunda en çok sinir bozucu olan durum ise yan karakterlerin gereksiz konuşmaları. Bu gereksiz uzatılmış konuşmalar oyununda yavaş ilerlemesine sebep oluyor. Bu konuşmalar oyunun hikayesi hakkında da herhangi bir bilgi vermiyor. Bu yüzden hikaye anlatımı hususunda da oldukça zayıflar. Oyundaki görevler ise diğer serideki görevlerle benzer nitelikte olarak karşımıza çıkıyor.

Metro Exodus Trailer

Bunları da beğenebilirsin
Yorumları Göster (1)

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası