Mei’nin buzda kayma özelliği neden Overwatch’ta yok?

tarafından
42

Mei’nin buzda kayma özelliği neden Overwatch’ta yok?

Heroes of the Storm’da da karşımıza çıkacak olan Mei‘nin buzda kayma özelliğinin neden Overwatch’ta olmadığı sarihe çıktı.

Heroes of the Storm‘a katılmasının gururuna yayınlanan videoda Mei’nin reyin içerisinde sahip olacağı özelliklere de bir göz atma fırsatımız oldu. Videoda sarihçe görüldüğü üzere Mei reyin içerisinde Icing isimli E hüneri ile buz üzerinde yüksek bir sürate erişebilmenin yanı gizeme düşmanlarını da savurarak onlara zarar verebilecek. Videodaki bu özellik sonrasında Overwatch reyincuları Mei’nin bu özelliğe neden Overwatch’ta da sahip olmadığını denetlemeye başladı.

Mei'nin buzda kayma

Yanıt ise Blizzard forumlarında 2018 senesinde yayınlanmış bir gönderide uyuyor. Geliştirici takımdan Geoff Goodman tarafından paylaşılan gönderide ”Snowball’ın Mei’nin önünden uçarak şahsiyetin kayabileceği bir taban yaratmasını sağlayacak bir maharet düşündük. Ancak kişiliğe daha fazla hareketlilik kazandırmaktan sakınmak istedik. Reyin tasarımı açısından bakıldığında Mei süratli olmaktan ziyade düşmanlarını yavaşlatmak ve onları durdurmak üzere planlanmış bir kişilik. Her şahsiyetin eşsiz sezdirmesini emelledik” ifadelerini kullanan geliştirici bu lafları ile Mei’nin Lucio ile benzeşmesinden sakınmak istediklerini de sarihçe dile getirmiş oluyor.

Bir önceki yazımız olan Overwatch yıl dönümü etkinlikleri başladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.