Mafia 2 ve Mafia 3 Definitive Edition Sürümleri Çıktı!

tarafından
10
Mafia 2 ve Mafia 3 Definitive Edition Sürümleri Çıktı!

Mafia üçlemesi, geçtiğimiz hafta açıklandığı üzere bugün Steam üzerinde yerini aldı ama bir eksikle! Üçlemenin ilk ve en önemli oyunu henüz çıkmadı ve çıkması için Ağustosu beklememiz gerekiyor! Neyse ki üçlemenin 2. ve 3. oyunu piyasaya sürüldü ve bize geçmişi yad edecek harika iki oyun kaldı. Mafia 2 ve Mafia 3 Definitive Edition sürümleri Steam’da resmi olarak yerlerini aldılar. Definitive edition olduğunu bakmayın aslında tüm seri tam olarak bir Remake denilebilecek kadar değiştirilmiş durumda. Yeni bir oyun motoru, güncellenmiş kodlar ve daha bir çok ekleme bizi bekliyor olacak.

Asıl güzel haberi ise vermeden geçmeyelim. Daha önce tüm mafya oyunlarını aldıysanız, şanslısınız. Nitekim yeni çıkacak bu definitive editionların her biri, oyunların orijinallerini satın almış olanlar için ücretsiz olacak. Eğer üçlemenin bazı oyunlarına sahipseniz ise güzel bir indirim ile yeni oyunları almanız mümkün olacak.

Mafia 2: Definitive Edition‘dan bahsedecek olursak, kendisi 4K çözünürlüğe uyarlanmış ve içeriğinde tüm tek oyunculu DLC paketlerini, kıyafetleri ve araç paketlerini barındıracak. Zaten asıl değişikliğe uğrayan oyun, Mafia 2’nin ta kendisi ve tabii ki Mafia olacak. Mafia 3’ün ise 2016 yılında çıktığı için, definitive edition’un içeriğin de ekstra olarak tüm DLC’lerin olacağını söyleyebiliriz. Zaten daha önce Mafia 3 satın aldıysanız, definitive edition’u ücretsiz olarak indirerek tüm DLC’lere sahip olabilirsiniz.

Tüm bu değişikliklerden ve yeniliklerden en çok etkilenecek oyun, tabii Mafia olacak. Tüm grafik motorunun değiştirilmesinin yanın da Hanger 13, Lost Haven şehrini tamamen baştan yaratacak. Kısaca oyundan, yeni kodlamalar, yeni sahneler, yeni oynanış çeşitleri ve modern özellikler bekleyebiliriz. Mafia Definitive Edition ise, 28 Ağustos’ta çıkışını yapacak fakat ön sipariş vermek isteyenler şimdiden siparişlerini verebilirler.

Mafia 3 Definitive Edition için söylenecek çok söz yok fakat serinin önceki oyunları kesinlikle tekrar ve geliştirilmiş grafikler ile oynamaya değer! Şimdilik Mafia 2’yi oynayamaya koyulalım, heyecanla Mafia’nın çıkışını bekliyoruz doğrusu!

Bir önceki yazımız olan Artifact 2.0 Beta Aşamasına Geçiyor! başlıklı makalemizde artifact, artifact 2 ve dota hakkında bilgiler verilmektedir.