Mafia 1 Remake Versiyonunda Polis Zorluğunu Ayarlamanız Mümkün

tarafından
42
Mafia 1 Remake Versiyonunda Polis Zorluğunu Ayarlamanız Mümkün

Mafia 1 Remake versiyonu olan Mafia: Definitive Edition’da polislerin size karşı olan tutumlarının güçlüğünü ayarlayabileceksiniz.

2002 senesinde karşımıza çıkan ve öyküsüyle isminden uzun seneler laf ettiren Mafia 1 oyunu, remake versiyonu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Her ne kadar serinin 2. ve 3. oyunları remake versiyonları ile karşımıza çıksa da serideki ilk göz ağrımızın yeri her zaman ayrı ve oyun tutkunları bu surattan Mafia: Definitive Edition’ın çıkış tarihine gün sayıyor.

28 Ağustos 2020 tarihinde çıkacağı söylenen oyundan ise her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Öyküsünden dolayı oyundaki polislerin ehemmiyetli bir yer edindiği oyunda, 2002 senesinde çıktığı yarıyılda planlanan polis mekanikleri yarıyılın ötesinde olarak açıklanıp oldukça sevilmişti.

Oldukça hakikatçi polis tutumlarını oyuna adapte etmeyi muvaffak olan üretimciler oyuna bu doğrultusuyla değişik bir hava kattılar. Misalin 2002 senesinde çıkan oyunun orijinal versiyonunda, polisler kırmızı ışıkta geçmeniz veya sürat limitini aşmanız vaziyetinde sizi vasıtanızı kenarı sürüklemeniz istikametinde uyarıyordu. Bu ihtara uymanız vaziyetinde ise size ceza yazıldıktan sonra oyuna kaldığınız yerden devam ediyordunuz. Ancak polislerin ihtarlarına uymayıp kaçmayı seçim etkeniz vaziyetinde ise polisler sizi tutup hapsetmek için peşinize düşüyorlardı.

Mafia 1 remake versiyonunda da bu mekaniklerin korunacağını aktaran üretimciler, remake versiyonunda bu ayarların ise oyuncuların hakimiyetinde olacağını belirtti. Yani oyunda polislerin size karşı gösterdiği güçlüğe veya saldırganlığa siz karar verebileceksiniz. Kırmızı ışıkta geçmek veya sürat hududunu aşmak gibi ihlallere karşı gösterilecek polis davranışına karar vermeniz de muhtemel olacak.

Mevzuyla alakalı konuşan Hangar 13’deri Haden Blackman ise orijinal oyundaki zorlayıcı ve bu sayede ortaya çıkan çekici kısımları gözeteceklerini ancak yeni oyuncuları zorlamamak ismine ek basitleştirici alternatiflerin de remake versiyonunda sunulacağını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Injustice Bedava Edinmek İçin Hemen Steam Sayfasına! başlıklı makalemizde Bedava, Injustice ve Injustice Gods Among Us hakkında bilgiler verilmektedir.