Logitech G903 Wireless ve Powerplay Özelliğine Sahip Mouse

Logitech G903

Fiyatı konusunda bir çok yorumla karşılaşsak da, kişisel incelemelerimiz sonunda Logitech G903 piyasada satın alınabilecek en iyi kablosuz oyun farelerinden biri olduğunu test ederek onaylıyoruz.

Overwatch, Counter Strike, League of Legends, Heroes of the Storm oyunlarında yaptığımız testlerde aldığımız mükemmel performans artık oyun farelerinin kablolu olmadan da mükemmel performans sağlayabileceğini bize gösterdi.

Logitech G903 özetle; Logitech’in özel ‘Lightspeed’ ve ‘Powerplay’ kablosuz şarj desteği de dahil olmak üzere çok sayıda üstün özellik sunan ergonomik ve özelleştirilebilir bir oyuncu faresi.

Logitech G903 – Tasarım ve Özellikler

Görsel açıdan sert kenarları, ışıklandırması, bolca tuşu ile her oyuncunun elinde bulunması gereken, tasarımına oldukça özen gösterilmiş, elimizdeyken şık özel bir bilim kurgu silahını veya uzaktan bakarken vahşi bir avcı uzay gemisini anımsatıyor.

11 adete çıkabilen ayarlanabilir tuşa sahip olan G903 simetrik ve dengeli tasarımı ile sonunda solak oyuncuları da oldukça mutlu edecek bir oyuncu faresi. İsterseniz sağ ve sol tarafta bulunan tuş sayılarını arttırıp azaltabilme özelliği ise bir çok kullanıcıyı ayrıca mutlu edecek bir seçenek.

G903’ün DPI’ını ayarlamak için mouse üzerindeki kontroller özellikle FPS’lerde silaha göre DPI değiştirerek daha efektif nişanlamalar yapmanızı da sağlıyor.

Ergonomik yapısı karşılaştırdığımız çoğu rakibine göre oldukça üstün. Ele oturması ve tuşlara basma, üst kontrollere erişim hem büyük ellere hem de küçük ellere sahip oyuncular için oldukça zekice bir şekilde tasarlanmış.

32 saatlik çalışma süresine sahip G903, Powerplay matıyla kullanıldığında kablosuz şarj edilebilme özelliğine de sahip. 110 gram ağırlığındaki G903’e kutudan çıkan ek 10 gram ağırlık da eklenebiliyor. Farenin alt kısmındaki mıknatıslı ağırlık ekleme bölümünü kolaylıkla açıp kapatabiliyorsunuz ve ağırlık ekleme işlemi mıknatısı ile eğlenceli bir hale getiriyor.

Logitech G903

Logitech G903 – Performans

Performans, kablosuz farelerin geleneksel olarak her zaman geride kaldığı bir alandı. Alandı diyoruz çünkü Lightspeed teknolojisi ile Logitech bu oyunun kurallarını değiştiriyor. Lightspeed, oyunculara 1ms yanıt oranı sunuyor. Diğer kablosuz oyuncu fareleriyle karşılaştırdığımızda bu özelliği sayesinde öne çıkıyor. Kablolu farelerle oynarken ne zaman kurtulacağız bu kablo fazlalığından düşüncelerimin sonuna G903 sayesinde geldik.

Logitech G903 – Aydınlatma ve Sürücüler

Logitech’in oyun yazılımı sayesinde ışıklandırmaları, DPI hassasiyetini ve tuşların fonksiyonlarını oldukça kolay bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Beş farklı profile kadar özellikleri kayıt edebilmeniz de farklı oyunlar ve kullanım alanları için farklı kombinasyonları kolaylıkla ayarlayabilmenizi sağlıyor.

Logitech G903 Satın Alınmalı mı?

Eğer kablosuz, şık tasarıma sahip, ergonomisi mükemmel, yüksek hassasiyete ve en düşük tepkime süresine sahip bir oyuncu faresi arıyorsanız Logitech G903 sizi de başarıya ulaştıracak piyasadaki test ettiğimiz en başarılı oyuncu faresi. Fiyatı yüksek bulunsa da bu özelliklere sahip en üstün oyuncu faresi olması fiyat karşılaştırmasından bizi uzaklaştırıyor. G903 Fiyat performans aralığında performans özellikleri ile en üst sıralara çıkıyor.

Bütçesi uygun olanlar ve kablosuz bir şekilde en iyi performansı yakalamak isteyen oyuncular için mutlaka alınması gereken oyuncu faresi G903 fakat bütçeniz kısıtlı ise teknolojinin biraz daha yaygınlaşmasını beklemenizi tavsiye ederiz.

Eğer siz de bir Logitech G903 kullanıcısı iseniz veya kullanmayı düşünüyorsanız yorumlarınızı bekliyoruz.

OLUMLU YÖNLER
1ms Tepkime Süresi (Lightspeed)
Kablosuz
Yüksek Hassasiyet 200-12000 DPI
Şık ve Ergonomik Tasarım
Kablosuz Şarj (Powerplay)

OLUMSUZ YÖNLER
Yüksek Fiyat

EDİTÖR NOTU
92

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası