Logitech G810 Orion Spectrum İnceleme

Ürün çeşidini her geçen gün arttıran Logitech, oyuncu donanımlarına çok büyük değer veriyor. Kullanıcıların tüm istek ve arzularını dikkate alan Logitech, çıkardığı G810 Orion Spectrum ile bu konuya ne kadar önem verdiğini bir kez daha gösterdi.

G810 Orion Spectrum modelinin tasarımı genel olarak çok hoş. G910’dan esinlendiğini söyleyebiliriz elbet ama en çok G410’un izlerini taşıyor. Klavye tuşları üzerinde parmak izini engellemesi için mat bir yüzey kullanılmış. Taşınabilir klavyeler sınıfına sokabiliriz. Ağırlığı ise tam 1.1 kg.

Bu yazımızı da inceleyin !
Logitech G810 Orion Spectrum

Tuş takımı üzerinde bulunan çıkıntı dışında klavyede herhangi bir çıkıntı bulunmuyor. Klasik klavye görüntüsü dışında ses kısma, ışıklandırma ve medya gibi tuşlarda bu modelde yer alıyor. Klavyenin bir başka güzel özelliği ise sağ üst tarafta bulunan voice topu. Bu top sayesinde sesin şiddetini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Bu klavye görüntüden çok mekaniğe, performansa yönelik geliştirilmiş. Örneğin birçok klavyede kullanılan Romer-G bu klavyede de kullanıldı. G810 klavyesinde bulunan tuşlar, %25 oranında daha hızlı olduğu için birçok oyuncu tarafından tercih ediliyor. Diğer birçok muadiline göre de klavye tuşları %40 oranında daha dayanıklı. G810’da eleştireceğimiz tek bir şey varsa o da çıkardığı sesi. Mekanik klavyelerin kusur olan ses çıkarma problemi ne yazık ki bu modelde de var. Çok rahatsız edici tuş sesi olmasa da gece çok sessiz ortamlarda kendini baya hissettiriyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumları Göster (1)

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası