League of Legends (LoL) nasıl kayıt olunur?

tarafından
81
League of Legends (LoL) nasıl kayıt olunur?

MMORPG oyunlarından bir tanesi olan League of Legends 7’den 70’e herkes tarafından çok merak ediliyor. Özellikle gençler zamanlarının büyük bir kısmını bu oyun platformlarında geçiriyor. Bu içeriğimizde sizlere league of legends nedir ve nasıl kayıt olunur buınlardan bahsedeceğiz.

lol nasıl kayıt olunur
lol nasıl kayıt olunur

League of Legends Nedir?

League of Legends, beş güçlü şampiyondan oluşan iki takımın birbirlerinin üslerini yok etmeye çalıştığı takım çalışmasına yönelik bir strateji oyunudur.

Her koridorda 3 ve merkez binanın önünde 2 olmak üzere her takımın toplamda 11 adet kulesi bulunmaktadır. Bu kuleler şampiyonların merkeze ulaşmasını zorlaştırmak amacıyla yaratılmıştır. Bir kuleyi yıkmadan aynı koridordaki bir diğer kuleyi yıkmanız ve merkeze ulaşmanız mümkün olmadığı için kule yıkmak oyundaki birincil önceliktir.

Espor denince akla gelen ilk oyun olan League of Legends’ın geçmişinden bahsetmezsek olmaz tabii ki. 2011 yılında Riot GamesDreamHack iş birliği ile dünya çapındaki ilk League of Legends turnuvasını İsviçre’deki Jönköping şehrinde yaptı. Turnuvanın finalini Fnatic-Againts All authority karşısında oynadı. XPeke’nin eşsiz backdooru sayesinde kazanan Fnatic büyük başarı elde etti. XPeke’nin bu hareketi belli bir yerden sonra kendi ismi ile anıldı. Backdoor’un yerini “xpeke yapmak” adını aldı ve o günden bugüne tüm dünyada esporun gelişmesinde en büyük etkisi olan oyunlardan biri haline geldi. Oyun ilk çıktığında League of Legends: Clash of Fates adı ile çıktı ancak oyuna sezon sisteminin gelmesiyle oyunun adı kısalarak sadece League of Legends hatta birçok oyuncu için LoL olarak kaldı.

lol nasıl indirilir
lol nasıl indirilir

Kuleler hedef alırken ilk öncelikleri minyonlardır. Eğer menzili içerisinde bir minyon varsa ilk olarak ona saldırırlar. Ancak bu önceliği bozacak unsurlar da mevcuttur. Eğer rakip şampiyon, kulenin menzili içerisinde bulunan dost bir şampiyona hasar verirse kule önceliğini minyondan alıp hasar veren şampiyona yönelir. Çünkü kulenin birincil önceliği kendi takımını ve merkezini korumaktır.

Wallpaper Lol
Wallpaper Lol

League of Legends nasıl kayıt olunur

League of Legends (LOL) kayıt için öncelikle sitesine giriş yapılması gerekmektedir.

  • Sitesine giriş yaptıktan sonra ”Play For Free” butonuna tıklayınız.
  • Kayıt olmadan önce sağ üstten bölgenizi seçiniz.
  • League of Legends Kayıt Olma https://signup.tr.leagueoflegends.com/tr/signup/index#/ bağlantısını tıklayarak kaydınızı oluşturabilirsiniz.
  • Tıkladıktan sonra 3 aşamadan oluşan kayıt olma sistemi çıkmaktadır.
  • Kayıt olurken ilk aşamada E-Posta adresi istenmektedir. Güncel olarak kullandığınız  E-Posta adresi girilerek ”Başla” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Karşınıza kayıt olmak için ikinci aşama çıkacaktır. Burada sizden doğum tarihinizi yazmanız istenmektedir. Bu aşama tamamlandıktan sonra tekrar ileri seçeneğine tıklayarak üçüncü aşamaya geçmelisiniz.
  • Son aşamada ise oyuna giriş için kullanıcı adı ve şifre istenmektedir. Daha önce alınmamış bir kullanıcı adı belirleyip şifreyi yazdıktan sonra, kullanım koşullarını kabul ettiğinize dair bir tik atmalısınız.
  • Tekrar ileri dedikten sonra e-posta adresine bir onay maili gelmektedir. Bu mail ile hesap onayı yapıldıktan sonra artık oyunun tadını çıkarabilirsiniz.

LoL 400k yasuo
LoL 400k yasuo

Bir önceki yazımız olan Mount & Blade II: Bannerlord İnceleme başlıklı makalemizde bannerlord ana hikaye, bannerlord arayüz ve bannerlord dövüş mekanikleri hakkında bilgiler verilmektedir.