Korkudan Tüylerinizin Ürpereceği Dünyanın Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Korku Oyunu

tarafından
131
Korkudan Tüylerinizin Ürpereceği Dünyanın Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Korku Oyunu

Oyun oynarken ekran başında korku ve stres dolu bir gece geçirmek isteyenler mutlaka listemize göz atmalı

OUTLAST

Outlast Red Barrels tarafından yapılmış bir FBS korku oyunudur.2013’te çıkmıştır.Oyunda Miles isimli bir gazeteci ismi belli olmayan bir kaynaktan maunt massive akıl hastanesinde insanlar üzerinde deneyler yapıldığına dair bir bilgi alır ve araştırmak üzere oraya gider.Kısa sürede hastane de tam bir kaos ortamını ve terör estiren hastaları görür.Oyunda kamera ve not defteri hariç hiç bir silah bulunmuyor.

AMNESİA:THE DARK DESCENT

Silah olmayan ve kaçıp saklanma üzerine kurulu korku oyunlarının en iyi örneklerinden biri amnesia 2010 yılında çıkmıştır.oyun Almayadaki brannenburg kalesinde adı dışında hiç birşeyi hatırlamayarak uyanan Daniel’in hikayesini konu alıyor.

PENUMBRA SERİSİ

Frictional Games’in Penumbra üçlemesi , ilk 2007 de çıkmıştır.oyun 30 yaşında bir fizikçi olan Philip’in hikayesini konu alıyor.

F.E.A.R SERİSİ

Oyundaki karakterimiz ABD Hükümetinin paranormal olaylara müdehale için kurduğu ekipteki askerlerden biridir.oyun 3.seriden oluşmaktandadır.Ayrıca oyunda Co-op sahip olan tek oyundur.

SLENDER:THE EİGHT PAGES

Slender man isimli uzun boylu bembayaz suratı bomboş olan ve kırmızı kravat takan şehir efsanelerinden uyarlanma 2012 yılında internet üzerinden bedava olarak yayınlandı.oyuncunun görevi ormanın farklı yerlerinde yerlerinde bulunan 8 sayfayı toplamak ve slender Man dan kaçmaktır.

DOOM 3

2145 te Mars’taki bir askeri bir askeri araştırma merkezinden ışınlanma,biyolojik araştırmalar ve ileri teknoloji silah araştırmaları yapılmaktadır.Ancak bu ışınlanma ve deneyler sonucunda yanlışlıkla cehenneme bir geçit açılır ve iblisler tüm tesisi işgal etmeye başlarlar.

DEAD SPACE SERİSİ

Oyun TPS bakış açısıyla oynanıyor ve necromorph’ları yenebilmek için kafalarına ateş etmek yerine kol ve bacaklarını kopararak durdurmak gerekiyor.

CRY OF FEAR

Oyunda bir araba kazasından sonra ıssız bir sokakta tek başına uyanan simon isimli 19 yaşındaki birini kontrol ediyoruz.Olduça fazla yaratık ve bulmaca olan oyunda hem normal şehir de geçen bölümler hemde kabus bölümleri var.

ALİEN ISOLATİON

Oyunda genelde tek bir alien bulunuyor,ona da herhangi bir hasar vermek mümkün değil.O yüzden saklanarak onu atlatabiliyoruz ve ayrıca Alien oyuncuyu koklayarak ve duyarak sürekli avlanmaya çalışıyor.

FİVE NİGHTS AT FREDDY’S

Karakterimiz bir pizza restorantında gece vardiyasında çalışan bir güvenlik görevlisi.oyunda haraket edemiyo ancak güvenlik kameralarından binayı izleyerek kendinizi bozulmuş robot hayvanlardan korumaya çalışıyorsunuz.Odadan çıkamıyo ama ışıkları ve kapıları kontrol edebiliyosunuz.ama buda kısıtlı ışıkları yaktıkça elektrik harcanıyor ve elektrik kesilirse kapılar açılıyor kameralar kapanıyor freddy birden ortaya çıkarak sizi korkutuyor ve oyunu kaybediyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Oyun Dünyasının İkonik Karakterleri #3 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.