Kona Oyun İncelemesi

Kona Oyun İncelemesi

Kona oyunu, 2017 yılında ilk çıkışını gerçekleştirdi. Oyun İngilizce ve Fransızca arayüzüne sahip seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağladı. Oyun içerisinde Almanca, İspanyolca ve İtalyanca gibi dil destekleri de bulunuyor. Türkçe ise maalesef oyun içerisinde desteklenmiyor. Bunun içinde bazı oyuncular Türkçe olmamasından rahatsızlar.

Oyun gerçekten de oynanabilecek oyunlar arasında. Eğer ki yeterli düzeyde İngilizce’niz varsa o zaman keyifle oynayabilirsiniz. Oyunda temeller iyi oluşturulmuş. 1970’li yılların Kuzey Kanada’sında geçen hikayede dedeftif olarak görev yapacaksınız. Belirtelim Sherlock Holmes tarzı oyunları sevenler için önerilebilir.

Oyunun grafikleri oldukça iyi . Kısa bir oyun bu nedenle oyunun sonuna birden geldiğinizde şok olabilirsiniz. Oyuna oturduğunuzda 5-6 saat içerisinde bitirebilirsiniz.  

Genelde dedektif oyunlarında açık bir dünya bulunur, ancak bu oyunda bu şekilde bir durum yok. Oyunun kendine has bir hikayesi var.  Son güncellemesiyle birlikte iyice başarılı bir hale getirilmiş olan oyunda kullanılan müziklerde oldukça etkileyici. Seslendirmeler gerçeğe çok yakın. Bunun içinde oyun içinde atmosferi çok iyi yakalayabiliyorsunuz.

Oyun içerisindeki gizemler karakterin verdiği bilgiler doğrultusunda devam ederken sizde oyunda zamanın nasıl geçtiğini fark edemiyorsunuz. Yani belirttiğimiz gibi oyun kısa ve akıcı bunun için fark etmeden sona gelmiş oluyorsunuz.

Kendi türü içerisinde lider bir özelliğe sahip olan oyun gereksiz tuş kombinasyonları da içermiyor. Oyun içerisinde kontrolleri son derece sade bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Oyun kısa keyif verici bunun içinde oyunun tadının kaçmaması açısından size çok fazla spoiler vermek istemiyoruz. Bunun içinde söyleyeceğimiz tek şey eğer dedektiflik oyunu seviyorsanız o zaman mutlaka denemelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası