Kingdoms of Amalur Remaster Geliyor!

tarafından
35
Kingdoms of Amalur Remaster Geliyor!

2012 çıkışlı RPG oyunu Kingdoms of Amalur remaster versiyonu yakında çıkıyor


2012 yılında Dungeons and Dragons evrenlerinde roman yazan meşhur R.A Salvatore’nin de yazımında katkısı bulunduğu ve meşhur çizer Todd McFarlane’ın tasarımına yardım ettiği bir oyun çıktı. Bu RPG oyunu 38 Studios’un daha büyük evrenine atılan ilk adımdı. Çok da keyifli bir RPG oyunu idi. Hatta 38 Stuidos bir MMO üzerinde çalışıyordu ve çok iddialıydı. Sonra firma iflas etti ve bütün projeler yalan oldu. Elimizde kalan tek şey ise inanılmaz potansiyeli olan bir RPG dünyası ve onun ilk adımı olan yalnız bir oyun idi. Kingdoms of Amalur: Reckoning macerası da o yıl çıkan bir oyunla sona erdi. Oyunu özleyenlere ve belki de devamını görmek isteyenlere iyi haberler var. Kingdoms of Amalur remaster geliyor. 2020 yılının Ağustos ayında elimizde olaca.

Aslında son bir kaç yıldır olan biteni takip edenlerin beklediği bir gelişmeydi. THQ Nordic son bir kaç yıldır bir sürü terk edilmiş ya da unutulmuş oyunun haklarını satın alıyor. Hatta 2018 yılında üst üste bir kaç oyunun haklarına bünyesine kattı. Bunlardan içerisinde Timesplitters ve Carmageddon da var. Yine 2018 yılında Kingdoms of Amalur’un haklarını aldı. Aradan geçen iki yıldan sonra bu olay bir yerlere varıyor. 11 Ağustos 2020 tarihinde Kingdoms of Amalur remaster versiyonu çıkacak. Normal adı Kingdoms of Amalur: Reckoning olan oyun Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning olarak çıkacak. Çok da süper bir isim fikri değil ama bu çok önemli değil.

Önemli olan oyunun geliştirilmiş görseller, rafine edilmiş dövüş sistemi ve bütün DLC içeriği ile gelecek olması. Belki Kingdoms of Amalur remaster versiyonu tutarsa serinin devamı için kapıları açar. Böylece daha büyük bir dünyada daha detaylı maceralar görebiliriz. MMO projesi olan Project Copernicus’un geri geleceğini hiç sanmıyorum ama. Kingdoms of Amalur: Reckoning oyununun şimdiki halini oynamak isteyenler Steam sayfasından 129 TL gibi saçmasapan bir fiyata sahip olabilirler. Ya da kafası çalışan her mantıklı insan gibi remaster bekleyebilirler.

Bir önceki yazımız olan FIFA Ultimate Team, ‘Kumara Teşvik’ Sebebi ile İncelemeye Alındı başlıklı makalemizde birleşik krallık fifa, fifa ingiltere ve fifa kumara teşvik hakkında bilgiler verilmektedir.