Kingdom Hearts 3 Oyun İnceleme

Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3 oyunun asıl amacı, karanlık ile aydınlığın çarpışması olarak ifade edilebilir. Master Xehanort tarafından oluşturulan Organization 13 ve karanlık tarafı temsil etmektedir. Sizler, 7 aydınlık parçayı bir araya getirmek içi mücadele ediyorsunuz. Sora, arkadaşlarıyla Disney dünyasını gezerken Kral Mickey, Riku da Aqua’nın peşinden birbirinden değişik maceralara yöneliyor. Oyunun hikayesinde Sora, geçmiş hakkında birçok hatıraların yoksun durumda ve içinde yatan gücü ortaya çıkarmak için uğraşıyor.

krallık kalpleri 3

Oyunun Hikayesi

Oyun, kendi hikayesini bütünleştirmeye çalışıyor olsa bile kendi içinde aslında serinin önemli oyunlarındaki gibi değişik hikayelere de yer veriyor. Bu değişik hikayeler oyun içinde gitmiş olduğunuz Disney dünyasında sizleri bekliyor.

Oyunun hikayesi süresince Oyuncak Hikayesi, Karayip Korsanları, Karlar Ülkesi, Monstropolis’e kadar birden fazla değişik dünyanın içine giriyorsunuz. Ayrıca bütün Disney dünyaları oyuna çok güzel entegre edilmiş. Örneğin, Big Hero 6 dünyasında San Fransokyo dünyasına gittiğiniz anda filmden bildiğiniz hikâye le karşılaşıyor ve oyunun karakterlerinin de harika şekilde oyuna eklendiğini görebiliyorsunuz.

Ayrıca daha önceden ziyaret etmiş olduğunuz dünyaların da devam eden hikayeleri yer alıyor. Mesela önceden gittiğiniz Herkül hikayesini en baştan değil kendi içinde devam eden yerden karşınıza çıkıyor. Bunun haricinde dünyaların dışından da karşımıza birçok karakter çıkıyor. Mesela toplamış olduğunuz yiyecekler Ratatouille filminde olduğu gibi Remy’e götürebilir ve ona yardımcı olabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası