Just Cause 4 İnceleme

tarafından
452
Just Cause 4 İnceleme

Just Cause oyunu bu piyasaya ilk girdiğinde sene 2004’dü. O yıl büyük bir atak yaparak hem bilgisayar hem Xbox hem de PS2 için çıkmıştı. İlk serisi çıktıktan sonra hemen hemen tüm oyun severlerden tam not almıştı. Gerek görüntüsü gerek kurgusu birçok insanı memnun etmişti. İlk serisinden sonra Just Cause 2 çıktı ve bu seride adeta uçtular diyebiliriz. Dönemin en meşhur oyunlarından biri haline gelmişti. 3. serisinde ise eski popülaritesi kaybetse bile oyuncu kitlesi azımsanmayacak derecede fazlaydı. 2018’in son aylarında Just Cause 4 çıktı ve sevenleriyle buluştu.

Oyunun ana karakteri olan ve ilk serisinden beri hiç değişmeyen Rico Rodrigues ile tekrardan diktatör avına çıkıyoruz. Bu seride olaylar, Güney Amerika’da bulunan Solis’te yaşanıyor. Oyundaki amacımız ise Black Hand örgütü ve lideri Gabriela Morales’i imha etmek. oyunun ilk serisinden beri sürekli aynı olayların etrafında dönmek artık belli bir süre sonra sıkıyor. İlk serisinden beri klasikleşmiş görevlerden bıktık diyebiliriz. Zamanında çok farklı ve eğlenceli gelen kurgu ve görevler artık bayağılaştı.

Kurgu ve görevdeki tekrarları eleştirirken, yeniliklerinden de bahsetmemek olmaz tabi. Örneğin Solis’in bağımsızlığını kazanma çabasına şahit olmak, map üzerinden bölgeleri ele geçirmek gibi oyuncuyu sıkmayan ve oyuna renk katan özellikler güzel olmuş. Tabi en son çıkan Just Cause 3’ten sonra 3 sene geçmesine rağmen böyle basit yenilikler yerine daha radikal yenilikler getirilebilirdi diye düşünüyoruz.

Just Cause 4 Trailer

Bir başka inceleme yazımız olan NBA 2K Playground 2 için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Attack On Titan Steam İnceleme başlıklı makalemizde Attack On Titan ve Oyun İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.