Journey Oyun İncelemesi

Journey Oyun İncelemesi

Yeni bir oyun olmayan Journey, Epic Games Store üzerinden ilk kez yayınlanıyor. Oyun ilk olarak 2012’de piyasaya sürülmüş ve o tarihten itibaren de dikkatleri kendi üzerine çekebilmeyi başarmıştır. Oyun 7 yılın sonunda ise yine sürükleyici bir macera ile karşınıza geliyor.

Journey Oyun Hikayesi

Oyunun genel hikayesine baktığımızda cübbe giyen bir varlığın kontrolü sağlanıyor. Oyuna ilk baktığımızda görmüş olduğumuz parlak dağ, oyunun içinde sürekli odak noktanız oluyor. Dağa baktığınızda yakındaymış gibi görünüyor olsa da oldukça uzak bir yerde ve gitmeniz gereken yolda hedefiniz içinde geniş bir çölde bulunuyor.

Oyunun güzel ve sürükleyici bir atmosferi var. Kısa bölümlerle görebiliyor, anlatmak yerine her şeyi göstermeyi seçebileceğiniz bir tasarıma sahip. Oyunda saatin yönü, kameraların açıları ve estetik de yine özgün olarak hazırlanarak şık bir dünya yaratılmış.

Journey Oyun İncelemesi
Journey Oyun İncelemesi

Journey oyununun kontrolleri eskisine benzer birşekilde tasarlanmış. Oyunun en başında nasıl kontrol etmeniz gerektiğini görebiliyorsunuz. Zaman içerisinde oynayarak kendinizi de geliştirebiliyorsunuz. Oyunda yapmanız gerekenler size görsel olarak anlatılırken karakteriniz de halıya benzer parçalara basarak atlayıp dünyayı dolaşabiliyor ve hava da kalabiliyor.

Journey Oyun İncelemesi
Journey Oyun İncelemesi

Havada Süzülmek

Journey genel yapısı itibariyle platform oyunlarının benzeri, lakin de ouyunun başarısız olması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Oyunda sizin alt edemeyeceğiniz hiçbir felaket ya da başa çıkamayacağınız engeller yok. Yani Journey oyunu ile ilgili olarak size tam bir yol macerasının görsel olarak anlatımı demek yerinde olacaktır. Bu zamana kadar oyunu tanımıyor ve oynamamışsanız tavsiyemiz bir göz atmanız yönünde olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası