It Takes Two, Kısa Sürede 1 Milyon Oyuncuya Ulaştı

It Takes Two

Geliştiriciye göre, Hazelight’ın PC, Xbox ve PlayStation için tek aksiyon-bulmaca oyunu It Takes Two, şimdiden 1 milyonu aştı. Oyun 25 Mart’ta piyasaya sürüldü ve EA tarafından tanıtılmış ve oyuncular tarafından öngörülmüş olsa da, Outriders gibi rakiplere kıyasla 2021’in daha küçük oyunlarından biri olacağı tahmin ediliyordu. Bu yüksek satış rakamları, bu beklentileri aştığını açıkça gösteriyor.

It Take Two’nun alışılmadık önermesi, boşanmanın eşiğindeki Cody ve May’i, kızları Rose’un gözyaşının tetiklediği sihir nedeniyle aniden oyuncak bebek şeklinde kapana kısılmış halde bulur. İnsansı bir kendi kendine yardım kitabı, Rose’a ulaşmak için yarışan çiftin evliliğini iyileştirmeye çalışır, ancak bu kitabın kasıtlı olarak Cody ve May’ı birlikte çalışmaya zorlayan engeller koymasını içerir. Oyunun görünümü ve tonu bazı Pixar filmlerine veya Henry Selick stop-motion filmi Coraline’e benziyor ve oyuncular ve eleştirmenler tarafından oldukça iyi karşılandı. Bu yazı itibariyle It Takes Two 89 Metacritic puanına sahip. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oyun desteklenir.

It Takes Two

Hazelight, 23 Nisan’da Twitter üzerinden satış rakamını açıklayarak oyunun 1 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı. Kesin birimler sağlamadı veya bu rakamın ikinci bir kişinin ücretsiz oynamasına izin veren It Takes Two, Friend Pass’i içerip içermediğini söylemedi . Teoride, 2 milyon kadar insan oynama şansı bulmuş olabilir, ancak gerçekte birçok veya çoğu alıcı aynı ekranın önünde oynuyor. Hazelight, satışların ” hala güçlü olduğunu” söylüyor .

It Takes Two, geliştiricinin ikinci sınıf çalışmasıdır. İlk oyunu hapishaneden kaçış hırsızı A Way Out, bazı çeyreklerde zor bir satış olarak kabul edilmesine rağmen E3 2017’de vurgulandı. Her iki proje de Starbreeze Studios’un Brothers: A Tale of Two Sons’tan sorumlu olan Josef Fares tarafından yönetildi . 2013’te iki karakterin tek bir denetleyiciyle yönetildiği, ödüllü tek oyunculu bir oyun. Ancak bu, Ocak 2015’e kadar yalnızca 800.000 kopya satmıştı.

1 milyon satışa gelmek, potansiyel olarak It Takes Two’nun ikinci bir oyunu olabileceğini işaret ediyor. Spoiler bahsetmeden, oyunun sonu bu olasılığa izin veriyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası