Insurgency Sandstorm İncelemesi

tarafından
328
Insurgency Sandstorm İncelemesi

Insurgency Sandstorm sonunda test, beta sürümden çıktı ve Steam’de 76.50 liralık satış bedeliyle yerini aldı. Bu oyun duyurulduktan sonra ülkemizde büyük tepkilerle karşılaştı. Gösterilen yoğun tepkilerden sonra oyun, hikaye modunda birtakım değişiklikler yapmak mecburiyetinde kaldı. Oyun için düşünülen hikayede, Işid’e karşı savaşan bir Ypg’li teröristi kontrol edecektik. Daha sonra gelen ciddi tepkilerden sonra bu hikayeyi kaldırmak zorunda kaldılar.

Insurgency Sandstorm oyununda tüm dengeler çok iyi bir biçimde sağlanmış. FPS ya da Squad türünü seven her oyuncu kitlesine hitap ediyor. Oyuna başlarken 2 ülke seçebiliyorsunuz. Ülkelerin isimleri ve bayrakları olmasa bile birinin ABD diğerinin ise Orta Doğu’dan bir ülke olduğunu anlayabiliyoruz. Oyundaki bu iki tarafında kullandığı silahlar tamamen farklı. Bu özelliği ve ince düşünce tarzı sebebiyle çok daha gerçekçi bir oyun olmuş. Silahların vuruş hissiyatına değinecek olursak, tek kelimeyle muhteşem. Free Aim denilen bir sistem kullanılıyor ve bu sayede vuruş hissiyatını inanılmaz gerçekçi yansıtıyor.

Oyunun bir başka önemli noktasına değinecek olursak, silahların dürbün yapısındaki incelikte bizleri çok etkiledi. Klasik dürbün görünümünün dışında, dürbünden baktığınız zaman aynı zamanda yanınızdaki alanlarında bir kısmını görebiliyorsunuz. Sadece dürbünle baktığınız alanı görmüyorsunuz yani. İşte bu gibi ince detaylar o kadar güzel birleştirilmiş ki oyunun gerçekçiliğine muhteşem katkı yapmış durumdalar. Henüz piyasaya yeni çıkmış olan bu oyunu mutlaka deneyimlemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Genesis Alpha One İncelemesi başlıklı makalemizde genesis alpha one hikayesi ve Genesis Alpha One İncelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.