Hunt Showdown Single Player Modu Sonunda Geliyor!

tarafından
39

Hunt Showdown Single Player Modu Sonunda Geliyor!

Hunt Showdown single player oynamak isteyip de bulamayanlara müjde


2018 senesinde çıkan Hunt Showdown çok hoş bir atmosferi olan ve hoş gözüken bir oyun. Çok oyunculu ve rekabetçi oyunlar içerisinde de oldukça dikkat sürüklüyor. 10 bireyin bir civarda canavar avladığı, mükâfatı alıp çıkmaya çalıştığı ve bu yolda birbirini de kesebildiği bu oyunu artık herkes öğreniyordur. En büyük sorunlarından birisi de çok ergonomik bir etraf olmasına karşın tek oyunculu, single player, oyun beğenenlere hiç uygun olmamasıydı. Reel PvP yapmadan evvel oyuna elinin alışmasını isteyen oyuncuların da aradığı bir modun olmaması da şikayetler arasında yer aldı. Bu biçimde düşünenlere iyi haberler var. Hunt Showdown single player modu oyuna 1.4.1 yaması ile ilave ediliyor.

“Oynayarak bil dostum, hemen ağlayacaksan bu oyun sana göre değil” diyenlere vardır belli. Ama herkesin değişik bilme biçimi var ve bu PvP de istenmediği anlamına gelmiyor. Neticede CS:GO ve Overwatch gibi oyunlarda dahi botlarla maç yapmak muhtemel. Hunt Showdown single player modu ise bütün olarak bot maç gibi sayılmaz. Oyunun her iki haritasında da dolaşmak muhtemel. Etrafın hoşluğuna çoğunlukla sıkıntılı bataklık hayranlıkla bakabilir, sağda solda challenge bitirebiliriz. Bu “challenge” ya da “trial” diyebileceğimiz etkinliklerden üç çeşit ve toplamda 15 adet var. Parkour etkinlikleri ile hareket maharetini deneyip geliştirmek muhtemel. Sniper etkinlikleri ile muntazam ateş etmeyi biliriz. Wave Trials sınan etkinlik de bir nevi horde mode. Bunda dalga dalga gelen düşmanlarla kavga eteceğiz. Bunlar toplanınca da oyuna yeterince bilindik olup maçlara girmek daha rahat olacaktır. Bunun dışında yeniden 1.4.1 yaması ile dual wield ilave ediliyor.

Yeni oyunculara oyunu öğretmesi dışında, isteyen daha önceki oyuncular da bu vesile ile farklı mükâfatlar açabilecekler. Hunt Showdown single player modu belki öykü odaklı bir şey olmayabilir ama şu gidişatta hiç yoktan iyidir. Neticede imalci Crytek’in odağı hiç bir zaman tek oyunculu ve öykülü bir oyun olması değildi.

Oyunu almak isteyenler 9 Temmuz 2020 tarihine Steam yaz indirimleri kapsamında Steam sayfasından %45 indirimle 109 TL yerine 59,95 TL’ye alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Harry Potter RPG Oyunu 2021 Yılında Gelebilir! başlıklı makalemizde Harry Potter hakkında bilgiler verilmektedir.