Hitman 2

tarafından
190
Hitman 2

Hitman 2

Merakla beklenen Hitman 2 sonunda kullanıcılara sunuldu. Uzun bir bekleyişin ardından oyun, Hitman serisi, Warner Bros ve ekibi yayınlandıktan sonra başlayan serinin 2. oyunu olarak yer alıyor. Oyunda kontrol etmeye çalıştığımız Agent 47 adındaki karakterle birlikte görevimiz olan hedefleri öldürmek için kıyasıya bir mücadeleye giriyoruz. Ayrıca sessizliğinize ve yaratıcılığınıza bağlı olarak puanlar elde ediyorsunuz. Şayet size verilmeyen hedefleri öldürebilirseniz ama bu size eksi puan olarak geri geliyor.

Hitman 2 ile beraber oyuna 6 tane yeni mekan gelmiş. Oyunun tanıtım bölümünde daha önceki Hitman oyunu ile benzerlik gösteriyor. Yalnızca küçük farklılıklar var diyebiliriz. Hitman 2’de bir paket vasıtası ile isterseniz ilk oyunun bölümlerini oynama şansınız bulunuyor. Hatta oyunun eski bölümlerini yeni oyunun ıslık ile zil sesleri gibi özellikleriyle birlikte oynamanız mümkün. Oyunda bazı katmanlar yer alıyor ve katmanları sırasıyla geçiyorsunuz.

Hitman 2

Hitman 2 Oynanış

Oyunun bölümlerinde karşınıza çıkan her ürünü hedeflerinizi öldürmede kullanıyorsunuz. Bunlar; susturuculu silah, zehirli kek, zehirli içecek ve çok daha fazlası sizleri bekliyor. Hitman 2 içinde yaptığınız her şeyde ödül alıyorsunuz ya da cezalandırılıyorsunuz. Oyun, diğer serisine göre biraz daha kolay hale getirilmiş diyebiliriz. Ancak görevde başarısız olduktan sonra yeniden başlamak zorunda kalmanız çok can sıkıyordu.

Oyunu ilk oynadığınız zaman Hitman 1 ile aynı gibi görünebilir ama durum bu şekilde değil. Oynanış bakımından birbirine yakın ancak yeni eklenen birçok özellik farkı ortaya çıkarıyor.

Bir önceki yazımız olan Trials Rising İnceleme başlıklı makalemizde Trials Rising Hikayesi, Trials Rising İnceleme ve Ubisoft ekibi hakkında bilgiler verilmektedir.