Herhangi Bir Oyunda FPS Arttırmak !

tarafından
389
Herhangi Bir Oyunda FPS Arttırmak !

Herhangi bir oyunda FPS problemi çekiyor ve bundan rahatsızlık duyuyor iseniz, Oyunda FPS Arttırmak konusunda bir kaç çözümü sizin için derledik. Bu yazımız sayesinde Oyunda FPS Arttırmak hakkında bilgi edinebilir, daha keyifli oyunlar oynayabilirsiniz.

 

1. Oyun İçin RAM Bırakın!

Bilgisayarınızda az RAM (geçici bellek) varsa, Windows ayarlarından performans ayarlarını yapıp RAM için boşluk bırakabilirsiniz. Bu sayede oyunlarınızda “DONMA” problemleri düşecektir.

Bunun için “BAŞLAT” tuşuna  basın. > “Windows’un görünüm ve performansını ayarla” yazın. > “En iyi performans” seçeneğini seçin.
Geri almak için aynı yolu takip edin en iyi görünüm seçeneğini seçin.

 

2. Ekran Kartı Ayarlarını Değiştirin!

Ekran kartı (grafik kartı) modeliniz “Nvidia” ise oyunları sağ tıklayarak “güçlü başlat” seçeğini seçiniz. Bu şekilde daha yüksek FPS alabilirsiniz.

Eğer ekran kartınız (grafik kartı) “AMD” ise, masaüstünde boş bir alana sağ tıklayıp “Radeon Ayarları” seçeneğinden şu yolu takip edin.

Gaming >  Oyununuzu seçin > Gerisini performans yükseltecek ayarlara ayarlayın. Yani kısaca düşürün.

 

3. Oyun Ayarlarınızı Düşürün!

Son olarak eğer bilgisayarınız, yukarıda ki söylediğimiz çözümlere rağmen gene de cevap vermiyor ise oyun ayarlarını öncelik çözünürlük ve keskinlik yumuşatma üzerine düşürebilirsiniz.

Bunun yanı sıra PUBG FPS Arttırma ve Fortnite FPS Arttırma Yolları Nelerdir? başlıklı konularımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fortnite Hesap Birleştirme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Battle Royale, Fortnite Hesap Birleştirme ve Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.