Hemen Uncharted 4 Oynamaya Başlamanız İçin 7 Sağlam Sebep

Uncharted 4

Nathan Drake’in öyküsünün dördüncü bölümü, oyunseverleri bu yıl epey uykusuz bıraktı. Oyunun detaylarına gelin birlikte bakalım.
Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu [A Thief’s End], bu yılın en çok beklenen oyunlarından biriydi. Öykü odaklı üçüncü kişi nişancı [third person shooter] ve aksiyon macera türünün tüm özelliklerini bünyesinde barındıran oyunun neden bu denli sürükleyici olduğuna birlikte bakalım..

Öykü / karakterler

Oyunun yirmiiki bölümü esnasında ağırlıklı olarak Nathan Drake karakterini yönlendiriyoruz. Müthiş bir oyun deneyimi sunan Bir Hırsızın Sonu’nda bir anda kendinizi televizyonda seksenli yılların vintage bir platform oyununun içinde bulabilirsiniz. Serinin bu bölümünde gerçekten sürprizlerin sonu yok.

Uncharted 4
Uncharted 4

Mekan

Kendinizi bir gemi enkazında, antik bir tren artığında veya Madagaskar’da tropik bir ada yakınlarında bulmanız an meselesi. Nathan Drake ilk kez bu denli farklı coğrafyalara yelken açıyor.

Araçlar

Fırtına ortasında bir tekneyi kullanırken başladığınız oyunda pek çok aracı sürme deneyiminin tadına varıyorsunuz. Çamurlar içinde tepelerde cip kullanmak, şehirde son dakika süratiyle motosikletin üzerinde olmak… Sırf mekanlar değil, bölümler ilerledikçe kullandığınız araçlar da çeşitlenecek.

Bulmacalar

Uncharted 4’ten tam da beklediğimiz üzere, envai çeşit bulmacayı çözmeden bölümleri geçmek mümkün değil. İyi bir aksiyon macera oyunu olmasının yanısıra pek çok zekice düşünülmüş bulmaca, bölümleri donatıyor. Hem her mekanda etrafa dikkatli bakmak, hem her ipucunu dikkatle toplamak ve günlüğe kaydetmek hem de mantık bulmacalarını hızla aşmak gerekiyor.

Uncharted 4
Uncharted 4

Seslendirme

Sony, oyunun Türkçe seslendirilmesi kısmını hiç yabana atmamış ve olayı tamamen profesyonel tiyatrocuların ellerine bırakmış. Nathan Drake’i Okan Yalabık, Elena’yı Ceyda Düvenci, Sullivan karakterini ise usta tiyatrocu Ege Aydan seslendirmiş. Netice muhteşem. Ve bu güzel seslendirme, oyunun sürükleyiciliğini olağanüstü düzeyde artırmış.

Ara videolar

Oyunun önceki bölümlerinde olduğu üzere, bölüm aralarında ve bölümlerin kendi içlerinde karşımıza çıkan film tadında ara videolar, Bir Hırsızın Sonu’nun sürükleyiciliğini pekiştiriyor.

Senaryo

Uncharted 4’te adeta bir film senaryosu gibi ince işlenmiş, beklenmedik gelişmelerle dolu bir öykü, oyunseverleri bekliyor. Öykü akıcılaştıkça, oyunun başından kalkamıyorsunuz, Nathan Drake tekinsiz mekanlara, uçurumlara, rüzgarlı manzaralara sürüklüyor hepimizi. Ve elbette korkuyoruz, ya serinin devamı gelmezse? Tabii ki bazı kapılar açık kalıyor, Nathan Drake’in uzun yolculuğu belki de bir gün yine devam eder diyoruz…

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası