Gotham Knights 2021’de Geliyor

tarafından
6
Gotham Knights 2021’de Geliyor

Uzun zamandır merakla beklenen yeni Batman reyinu olan Gotham Knights dün gece yapılan DC Fandom faalliğinde tanıtıldı. Ayrıntılar haberimizde.

Warner Bros. tarafından geliştirilen ve başta Batman hayranları olmak üzere pek çok reyincunun alkışını toplayan Batman tezsi uzun zamandır gözlerden uzaktı. 2010 senesinde Arkham Asylum ile başlayan seri 2011’de reyin dünyasının kült adlarından biri olarak gösterilen Arkham City ile devam etmişti. Bunun ardından 2 sene sonra Arkham Origins ve son olarak 2015 senesinde Arkham Knight piyasaya çıkmıştı. Batman tezsi reyinlarına Suicide Squad ile beraber bir yeni reyin daha ilave edileceği ise dedikodular arasındaydı.

Geliştirici takım Warner Bros. Montréal bizleri bu sefer Batman âlemine Gotham Şövalyeleri olarak gönderiyor. Robin, Batgirl, Nightwing ve Red Hood olarak kabahatlilerle gayret edeceğimiz Gotham Knights için dün asıllaşan DC Fandom’da oynanış videosu da yayınlandı. Videoyu alttan izleyebilirsiniz.

Reyin esasta bildiğimiz Batman reyinlarının kavga et ve oynanış mekaniklerini sunuyor. Bunun yanında 4 şahsiyetten her birinin birbirinden değişik özellikleri olması, Batcycle kullanmak gibi yeni mekaniklere bu reyinla beraber kavuşuyoruz. Ayrıca düşmanların üzerinde gördüğümüz seviye işaretlerinden yola çıkarsak Batman serisinin daha fazla RPG elementine kavuştuğunu söylemek yanlış olmaz.

Gotham Knights’ın en dikkat sürükleyen ve eskiki reyinlarda tesadüfmediğimiz özelliği ise eşli reyin dayanağı sunması. Oyunda Gotham Kenti makûsları ile istersek tek başımıza istersek ise yanımızda bir dostumuz ile online biçimde gayret edebileceksiniz.

Coşku yaratan reyin için çıkış tarihi olarak ise 2021 seneyi işaret ediliyor. Şimdilik reyin hakkında yayınlanan bilgiler bu kadar. Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan POSTAL 4 No Regerts İçin Güncelleme Geldi! başlıklı makalemizde POSTAL 4 hakkında bilgiler verilmektedir.