Ghostwire Tokyo İle İlgili Yeni Haber Var!

tarafından
31
Ghostwire Tokyo İle İlgili Yeni Haber Var!

Ghostwire Tokyo PS5 sunumunda gündeme gelen bir korku oyunu


Ghostwire Tokyo E3 2019’da Bethesda’nın şovunda duyurulduğundan beri oyun hakkında çok bir şey öğrenme şansımız olmamıştı. Bu süreçte oyun yönetmeni Ikumi Nakamura’yı kaybetti. Bu kayıp sonrası oyunun yönetmeni efsane isim Shinji Mikami (Resident Evil 4, God Hand, Vanquish) oldu. Bu noktaya kadar bildiklerimiz sadece bunlar ve bir de oyunun doğaüstü güçler tarafından tehdit altında olan Tokyo’da geçeceğiydi.

Ve sonunda PS5 sunumunda oyunun oynanış kısmında neler olduğunu görmüş olduk. Kendi adıma işin en şaşırtıcı kısmı oyunun bir FPS olması oldu. Tango Gameworks’ün önceki oyunlarını düşününce beklentim oyunun üçüncü şahış kamerasına sahip olacağı yönündeydi. Evil Within oyunları ile Resident Evil 4 havasını yakalamaya çalışan firma özellikle Evil Within 2 ile bu konuda oldukça başarılı olmuştu ama bu sefer şanslarını yeni bir kamera açısıyla denemek istemiş gibiler. İlginç olan bir diğer unsur ise Ghostwire Tokyo’nun Unreal Engine kullanıyor olması. Evil Within’in üçüncü şahış kameralı oynanışını için asıl güçlü tarafı FPS oyunları olan idTech motorunu kullanan ekip nedense FPS oyunu yapacakları zaman Unreal’a geçmişler. Japon işine akıl ermiyor diyip vardır bir bildikleri diye bitiriyorum.

Ghostwire Tokyo belirli bir süre için Playstation exclusive olacak. Oynanış ve savaştığını doğa üstü karakterlerin tasarımları oldukça ilginç görünüyor. Hatta sunumu izlerken gördüklerim aklıma Persona 5’in gelmesine sebep oldu. Umarım oyun Shinji Mikami’den beklediğim kadar iyi çıkar.

Son olarak konudan alakasız bir şey söylemek istiyorum. Lütfen birileri God Hand Remaster yapabilir mi artık!

Bir önceki yazımız olan Stray PS5 Sistemine Çıkacak Tatlı Bir Kedi Oyunu! başlıklı makalemizde Kedi oyunu ve Stray hakkında bilgiler verilmektedir.