Genesis Alpha One İncelemesi

tarafından
342
Genesis Alpha One İncelemesi

Bir FPS oyunu olarak karşımıza çıkan Genesis Alpha One, sunduğu ilginç hikayesiyle adeta oynayanları kendisine bağlıyor. Genesin Alpha One, yakın gelecek diye tabi ettiğimiz bir zamanda yaşanıyor. Dünyadaki tüm küresel güçler ve kapitalist düzen, bütün kaynakların bitmesine sebep oldu. Bunun sonucunda da dünya tam bir çöpe dönmüştür. Dünyadaki hemen hemen bütün ülkeler ve hükümetleri yok olmuş ve kalan insanlarda inançlarını, yaşama sevinçleri ve ümitlerini kaybetmiştir. Kalan hükümetler birleşerek Genesis adlı programı hayata geçirmeyi başardı.

Genesis Alpha One oyununda, Genesis isimli uzay aracında uzayı keşfe çıkıyoruz. Uzaydaki amacımız ise insanlığın devamı için uygun bir gezegen bulmak. Tüm bu keşiflerle uğraşırken birçok zorlu mücadelelerin içerisinde bulacağız kendimizi. İnsanlığın devamı için uygun bir gezegen ararken uzaylı saldırılarına karşı mücadele etmemiz gerekecek. Bir yandan uzaylılarla mücadele ederken diğer taraftan da kaynaklarlar toplayarak gemi inşa etmemiz gerekecek. Bu amansız mücadelenin ortasında bir o gezegende bir bu gezegende kendimizi bulacağız.

Genesis Alpha One oyununu üç farklı bölümde inceleyebiliriz. Yapılar, gemi içi ve keşifler. Gemi içinde birçok şey yapabiliriz. Gelen uzaylılarla savaşabilir ve gezegen gezegen dolaşabilirsiniz. Keşiflerde ise gemi içinde dolaşmaktan sıkılanlar için çok daha eğlenceli olabiliyor. Hem bu sayede farklı kaynaklarda bulabilirsiniz. Bu keşifler esnasında daha önceden hiç görmediğiniz maden türlerini bulma imkanına da sahip oluyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Axiom Verge Epic Store'da Ücretsiz Oldu ! başlıklı makalemizde acemioyuncu, Axiom Verge ve Oyun Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.