Forza Horizon 5 Geliştirici Ayrıntıları Paylaşıldı

forza horizon 5 geliştirici

Forza Horizon 5, geçtiğimiz hafta E3 2021 Xbox & Bethesda Games Showcase’inde öne çıkan en büyük oyunlardan biriydi. Sadece sürpriz bir duyuru olmakla kalmadı, aynı zamanda çeşitli oyun görüntüleri ile 2021’de piyasaya sürüleceği doğrulandı. Forza Horizon 5, Meksika merkezli yeni bir ortamla Playground Games’in şimdiye kadarki en büyük açık dünya yarış oyunu olacak. Vitrinin abartısız açıklamalarından biri, Xbox‘ın artık hakkında daha fazla bilgi paylaştığı Forza Horizon 5’in Event Lab moduydu.

Forza Horizon 5’teki Events Lab modunun ne kadar sağlam olduğu konusunda yaratıcı yönetmen Mike Brown, Playground’un kendi dahili tasarım araçlarına dayandığını söyleyecek kadar ileri gidiyor. Forza Horizon 5 oyuncuları, Playground tasarımcıları kadar özgür olamayacaklar, ancak Brown bunun benzer bir araç olduğunu ve oyuncuların kullanımına uygun olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Brown, bu araçların “oyun geliştiricileri için çok fazla anlam ifade ettiğini” açıklıyor.

Daha ayrıntılı olarak Brown, özel oyun modları oluşturmak için Events Lab aracının “kurallara dayalı bir sistem” üzerine kurulduğunu söylüyor. Başka bir deyişle, oyuncular bir şey olursa, farklı bir eylemin gerçekleştiği veya alternatif bir sonuca ulaşıldığı olaylar yaratacaktır. Örnek olarak, Events Lab’ı anlatan Forza Horizon 5 fragmanında birkaç büyük bowling lobutu gösterildi. Bir araç bir bowling pinine her vurduğunda, sonuç oyuncunun puanına 5.000 puan eklenirdi.

Forza Horizon 5 Events Lab

Brown’ın açıkladığı bir diğer özellik , Events Lab’deki Forza Horizon 5 oyuncuları tarafından manipüle edilebilir, nesne ağırlığı/yerçekimi. Brown, oyuncuların araçları nasıl daha ağır hale getirebileceklerini veya üzerlerine uygulanan yerçekimini yüzebilecek şekilde nasıl azaltabileceklerini anlatıyor. Forza oyuncularının özel yapımlarıyla benzersiz bir şekilde yaratıcı olabileceklerini söylemek yeterli. Brown’ın vurguladıklarının ötesinde muhtemelen daha birçok özellik mevcuttur.

Brown’ın Events Lab hakkında paylaştığı son ayrıntı, özel oyun yaratmanın kendisinin bir yönü değil, Playground’un harika oyun modlarını nasıl sunmayı planladığıdır. Playground, Events Lab’den öne çıkan özel oyun modlarının tanıtılacağını söylüyor. Buna Forza Horizon 5’in dönüşümlü Festival Oynatma Listesindeki ve Horizon Open açık dünya PvP deneyimindeki promosyonlar dahildir.

Forza Horizon 5 , 9 Kasım’da PC, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkacak.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası