Forza Horizon 3 Microsoft Store’den Kaldırılıyor

tarafından
10
Forza Horizon 3 Microsoft Store’den Kaldırılıyor

Resmi Forza Horizon hesabından yapılan ilana göre Forza Horizon 3’şan satışına artık devam edilmeyecek.

Resmi Forza Horizon Twitter Hesabından atılan bir tweet’e göre artık Horizon 3’ü Microsoft Store’da göremeyeceğiz.

Forza Horizon 3

Forza Horizon 3 is headed towards “End of Life” status, and we’re celebrating the Australian festival with a sale on the Standard and Ultimate Editions! Visit https://t.co/2IZtzgkotM for all the details! pic.twitter.com/fM7HugVtCh

— Forza Horizon (@ForzaHorizon) August 11, 2020

Forza Horizon 3

Oyunun fan kitlesi bu vaziyete tepki gösterince; Resmi hesap bu gidişatla alakalı bir bülten daha paylaştı.

When a game reaches “End of Life”, that means it and its DLC will no longer be available for purchase in the Microsoft Store. However, features like multiplayer and online services will still be accessible for those that own the game.

— Forza Horizon (@ForzaHorizon) August 11, 2020

“Bir oyun “Yaşamına son verme” gidişatına geldiğinde, bu kendisinin ve indirilebilir içeriklerinin artık Microsoft Store üzerinden satın alınamayacağı anlamına kazanç. Yeniden de, Multiplayer özellikleri ve çevrimiçi hizmetleri, oyuna halihazırda sahip olanlar için hala ulaşılabilir olacak”

Forza Horizon 3

Bunun üzerine de, @xylinxium takma isimli bir kullanıcının “Oyunun hayatına son verme durumuna gelmesi için belirli bir tarih var mı?” sorusuna karşılık olarak da, şu şekilde bir tweet paylaşmışlar:

FH3 will be on sale until it reaches End of Life on September 27, 2020https://t.co/kB3fxm6Mmb

— Forza Horizon (@ForzaHorizon) August 11, 2020

“Forza Horizon 3, 27 Eylül 2020’de hayatına son verilene kadar indirimli olarak satılacak.”

Özet

Horizon 3 için artık yolun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Çıktığı yarıyılda hiçbir yarış oyununa benzememesi nedeniyle çok beğenilen, reelci fizikleri, grafikleri ve geniş vasıta yelpazesi ile alkış oluşturan oyun ve indirilebilir içerikleri, 27 Eylül 2020’den sonra Microsoft Store üzerinden satın alınamayacak. Bu vaziyet yakın bir zamanda yeni bir Horizon oyununun ilanına işaret ediyor olabilir. Zati muhtemelen yeni oyunu da Series X ve büyük olasılıkla Series S ile beraber göreceğiz. Xbox Series X çıkış tarihi hakkında bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Sam Fisher Rainbow Six Siege’e Katılıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.