Fortnite için Performans Ayarları

Fortnite için Performans Ayarları

Oyunu hiç takılmadan ve bilgisayarın tüm kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak oynamanız için bazı püf noktaları bulunuyor. En fazla rekabetin yer aldığı Fortnite, Battle Royale’de sistem kaynaklarından en üst verimi almak çok da zor değil. İyi bir FPS değerine erişebilmeniz için yapılması gerekenleri sizler için hazırladık.

Fortnite için Performans Ayarları

Windows Ayarları

  • Güç Seçenekleri: Başlat menüsünde bulunan arama yerine güç planı yazın ardından güç planına tuşlayın. Denetim masası, donanım ve ses, güç seçenekleri alanından ulaşmanız mümkün. Ekrana gelen güç seçeneklerinden yüksek performansı tıklayın.
  • Windows Ses Ayarlarını Düzenleyin: Görev çubuğunda bulunan ses simgesine sağ tıklayın ve ses efekti seçeneğini seçin. Kayıttan yürüt veya denetim masası, donanım ve ses, ses yolunu takip ederek ayarlara erişebilirsiniz. Hoparlöre sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçin. Geliştirmeler sekmesinden tüm ses efektlerini engelle tıklayın. İlk ses kesilmesi olabilir ama programları kapatıp tekrar açarsanız problem oluşmaz. Gelişmiş sekmesinde CD kalitesini tıklayın.
  • İşlemci Ayarlarını Düzenleyin: İşlemci çekirdeklerinin uyumasını ortadan kaldırmak için indirdiğiniz dosyaya bir klasör açın. Ardından CpuCoreParkingSetup dosyanı çalıştırın ve programı yükleyin. Yüklendikten sonra Core parking index, Turbo boost index ile frequency scaling index değerlerini %100 yapın.

GPU Ayarları

  • Sürücüleri Güncelleyin: Sürücüleri güncel tutmanız çok önemlidir ve bu nedenle kartınıza şu bağlantıları kullanarak güncel olmasını sağlayın.

INTEL: Intel Sürücüleri

NVIDIA: NVIDIA Sürücüleri

AMD: AMD Sürücüleri

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası