Fortnite FPS Arttırma Yolları Nelerdir?

fortnite fps arttırma

Bazı oyuncu bilgisayarları açısından yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyulan bir oyun olma özelliği bulunur. Peki sistem gereksinimlerinin alt tabakasında kalan bilgisayarlarda Fortnite FPS arttırma yolları nedir?

Birçok yöntem ile FPS arttırma yolları vardır. İlk olarak dizüstü ve masa üstü bilgisayarlarda iç temizliği büyük öneme sahiptir. Çünkü bilgisayarların içindeki cihazların olduğundan fazla ısınması, bilgisayarınızın yavaşlayarak istenilen performansı göstermemesine sebep olabilir. Bilgisayardaki programları oyuna başladığınız anda kapalı konumuna getirmeniz faydalı olacaktır. Bilgisayarınızın sadece oyun alanının açık olması daha iyi performans sunmasını sağlayacaktır. En çok bilinen FPS arttırma yolları arasında bilgisayarınızda yer alan gereksiz dosyaların silinmesi gelir. Eğer sistem gereksinimi altındaki bir cihaza sahip iseniz, mutlaka bilgisayarın RAM oranını çoğaltmanızda fayda vardır.

Fortnite Oyun İçi Ayarlar

Fortnite oyunu için bilgisayarınız kendi özelliklerine bağlı olarak standart bir ayarlama yapıyor. Ancak oyunda video grafik ayarlarına bir göz attığınızda orta seviye ya da yüksek seviye olan grafik ayarlarınızı en düşük olana getirmeniz halinde FPS artışı yaşarsınız. Daha sonra oyunun grafikleri eskisine oranla daha kötü görünecek ama bunu kenar yumuşatma ayarları sayesinde yeniden eski haline getirmeniz mümkün.

Fortnite Ekran Kartı Ayarları

Bilgisayarlarda yer alan ekran kartlarının oyundaki grafiklere göre ayarlanması gerekir. Nvidia ekran kartlarının 3D ayarlarından oyunu seçerseniz, birçok alternatif ile karşılaşırsınız. Bunlardan bazıları ile doku süzme ve kenar yumuşatma gibi oyun içi ayarlar olarak ifade edilir. Bunları kapatmanız dahilinde oyunda grafik kalitesi düşecek ancak oyunu daha kaliteli oynamanıza olanak sunacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumları Göster (3)

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası