Fortnite Etkinliği Duyuruldu! #FreeFortnite

tarafından
11
Fortnite Etkinliği Duyuruldu! #FreeFortnite

Son günlerde Apple ve Google ile büyük müzakerelere alevlenen Epic, Fortnite için yeni bir aktiflik duyurdu. Bu aktifliği bu kadar özel kılan ise tam platformlardaki oyuncuları bir araya getirecek son Fortnite etkinliği olması. Adı #FreeFortnite olarak tanımlanan bu etkinliğin ardından iOS işletim sistemli aygıtlardan Fortnite’ın yeni versiyonlarına ulaşmak muhtemel olmayacak.

Oyun medyası Epic’in Apple ve Google’a karşı giriştiği büyük savaşla çalkalanıyor. Epic’in yaptığı ödeme usullerinin kendi uyguladıkları sistemle çakıştıklarını ileri süren Apple, netice olarak Fortnite’ı App Store’dan kaldırmıştı. Bunun yanı sırada Unreal Engine kullanan -ki bu da Epic tarafından geliştirilen fiyatsız bir oyun motoruydu- oyunları desteklemeyeceğini söylemişti.

#FreeFortnite Etkinliği

#FreeFortnite Etkinliği Nedir? Nasıl Katılabilirim?

23 Ağustos tarihinde başlayacak olan #FreeFortnite, dünya çapında ve tam platformlarda geçerli olacak bir turnuva etkinliğidir. Oyuna girerken #FreeFortnite Kupası adlı oyun modunu seçmeniz gerekiyor. Turnuvanın sizin yaşadığınız bölgede ne zaman oynanabilir olduğunu bilmek için Rekabet sekmesine göz atabilirsiniz.

Fortnite Etkinliği

Turnuvanın mükâfatlarına gelecek olursak, bunların da bir o kadar göz doldurucu olduğunu söyleyebiliriz. Turnuvada toplamda 1200 adet oyuncu teçhizatı dağıtılacak. Dağıtılacak olan donanımların listesi ise şöyle:

Alienware Gaming Laptop®

Samsung Galaxy Tab S7®

OnePlus 8 – Telefonda 90 FPS

PlayStation 4 Pro®

Xbox One X®

Nintendo Switch®

Şayet Fortnite’da iyi olduğunuzu düşünüyorsanız bu turnuvaya katılıp deneyimlerinizi sınayabilir ve bu göz dolduran armağanları kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Overwatch League, 2020 MVP adaylarını açıkladı başlıklı makalemizde Overwatch hakkında bilgiler verilmektedir.