Fortnite: Dünyayı Kurtar modu Mac’e veda ediyor

tarafından
2
Fortnite: Dünyayı Kurtar modu Mac’e veda ediyor

Apple ile Epic Games savaşından Fortnite: Dünyayı Kurtar modu da nasibini aldı. Mac kullanıcıları oyuna artık erişemeyecek.

Fortnite’ın Battle Royale modunun aksine işbirliği içerisinde oyuncuları ortak düşmanlar ile savaşmaya teşvik eden Dünyayı Kurtar 23 Eylül 2020 tarihinden itibaren macOS kullanıcılarının erişimine kapatılacak. Apple’ın Mac’te oyun ve yama yayınlanmasını engellediğini belirten Epic Games bu sebeple artık Dünyayı Kurtar modunu bu platformda oyunculara sunamayacak. Artık güncelleme yayınlayamayacak olan Epic Games ayrıca Dünyayı Kurtar modunu oynayan oyunculara para iadesi de yapacağını açıkladı.

17 Eylül 2019 ve 17 Eylül 2020 yılları arasındaki süreçte harcama yapan tüm oyuncuların paralarının iade edileceğini söyleyen yetkililer daha önce alının V-Papel ve eşyaların da oyuncuların hesabında kalmaya devam edeceğini söylüyorlar. Böylece oyuncular Dünyayı Kurtar modunu destekleyen diğer platformlarda oyunlarına devam edebilecekler ve kaydettikleri ilerleme de kaybolmamış olacak.

Bir önceki yazımız olan Fortnite PlayStation 5’te göz kamaştıracak! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.