Fortnite, Apple ve Google’a ne kadar kazandırdı!

tarafından
11
Fortnite, Apple ve Google’a ne kadar kazandırdı!

Son günlerde oyun dünyasının gündeminden düşmeyen çatışmanın taraflarından Fortnite’ın Apple ve Google’a mağazalardan kaldırılmadan evvel ne kadar kazandırdığı ortaya çıktı.

Günümüzün en popüler battle royale oyunları arasında bulunan Fortnite son günlerde teknoloji devleri ile yaşadığı sürtüşmeler ile isminden laf ettiriyor. İlk olarak Apple tarafından Apple Store‘dan kaldırılan Fortnite bunun ardından ise Google Play Store‘dan da kaldırılmıştı. Ödeme usulleri ile alakalı bir problemden dolayı mağazalardan kaldırılan Fortnite’ın mağazalardan kaldırılması evvelinde Google ve Apple’a ne kadar kazandırdığı da ortaya çıktı.

Fortnite'ın Apple

Oyun içerisinde oyuncular tarafından yapılan toplam tüketme ölçüsünün 1.2 milyon dolar olduğu belirtilirken bu ölçünün 360 milyon dolarlık bir kısmı ise Apple’ın kasasına girmiş. Apple’ın kazandığı 360 milyon doların yanında ise Google Fortnite oyuncularından sadece 10 milyon dolar kazanmış. Teknoloji devleri ile Epic Games arasında süren davadan bakalım ilerleyen günlerde ne gibi bir netice çıkacak?

Bir önceki yazımız olan VALORANT Nebula Silah Kaplamaları Eklendi başlıklı makalemizde valorant hakkında bilgiler verilmektedir.