Fortnite Apple Store’un ardından Google Play’den de kaldırıldı

tarafından
6
Fortnite Apple Store’un ardından Google Play’den de kaldırıldı

Fortnite Apple Store’dan kaldırıldıktan sonra oyun için bir makûs haber de Google Play cephesinden geldi. Epic Games Apple ve Google’a dava açtı!

Gece saatlerinde verilen şok bir karar ile Fortnite’ın Apple Store üzerinden kaldırılması oyun dünyasında şok tesiri yarattı. Bu haberin üstüne bir de Epic Games cephesinden Apple’a karşı gelen dava haberi ile ortalık iyice kızışmıştı. Fortnite için bir makûs haber de Google‘dan geldi ve oyunun Play Store üzerinden de kaldırılması kararlaştırıldı.

Oyunun her iki mağazadan da kaldırılma nedeni ise geçtiğimiz gün yayınlanan bir aktüelleme. Bu aktüelleme ile beraber oyuncular Apple yada Google’ın ödeme usullerini kullanmadan da oyun içi para alabiliyorlardı. Bu da teknoloji devlerinin cebine para girmemesi anlamına geliyordu. Apple’ın ardından Google’ın da böyle bir karar vermiş olmasıyla zati fitili ateşlenmiş olan savaş daha da gelişti. Fortnite’ın dün Apple cephesine müteveccih olarak başlattığı karşıtlık bugün Google üzerine de yoğunlaşmış vaziyette.

Google yetkilileri ise mağaza siyasetlerini ihlal ettiği sebebiyle Fortnite’ı kaldırdıklarını ancak Epic Games ile uzlaşmaya hazır olduklarını söylemiş vaziyette. Apple’ın ardından Google’a da dava açmış olan Epic Games cephesinden bakalım bu çağrıya nasıl bir cevap gelecek?

Bir önceki yazımız olan Apex Legends 6. Sezon Videosu Yayınlandı başlıklı makalemizde Apex Legends hakkında bilgiler verilmektedir.