Fortnite App Store’dan Kaldırıldı

tarafından
8
Fortnite App Store’dan Kaldırıldı

Cinsinin ve son senelerin en popüler oyunlarından birisi olan Fortnite Apple App Store’dan kaldırıldı. Ayrıntılar haberimizde.

Battle Royale cinsinin en popüler oyunlarından biri olan ve dünya çapında tanınan Fornite, bilgisayar ve konsolların dışında mobil platformlarda da oynanabiliyordu. Hem Apple hem de Android platformlarda oynanabilen Fortnite’ta V-Bucks satın almak için ise oyuncular App Store ya da Google Play Store mağazalarını kullanıyordu.

Fortnite

Fortnite bu sabah oyun içi V-Bucks satışını kendi sistemleri üzerinden yapacaklarına söyledi. Satış için kendi sistemlerini geliştirmenin yanında Apple ve Google Play’de 10$ satılan oyun içi paranın maliyetini kendi sistemlerinde 8$ olarak tanımladılar. Bu maliyet farkının esas nedeni ise Apple ve Android’e ödedikleri %30 hisse.

Epic Games has filed yasal papers in response to Apple, read more here: https://t.co/c4sgvxQUvb

— Fortnite @FortniteGame August 13, 2020

Bu büyümeler yaşandıktan 3-4 saat sonra ise Apple bu gidişat hakkında bir atak yaptı. Bu atak ise Fornite’ı App Store’dan kaldırmak biçiminde oldu. Apple’ın bu saldırısının ardından Epic Games ise Fornite Twitter hesabı üzerinden yukarıyadaki paylaşımı yaparak dava açtıklarını belirtti.

Fortnite Apple Store’dan kaldırıldıktan sonra Epic Games yalnızca dava açmakla kalmayarak bir de Apple’ın seneler evvel yaptığı “1984” temalı reklamı Fortnite’a uyarlayarak paylaştı. Bu videoyu #FreeFortnite tagi ile oyun içindeki milyonlarca kullancısına da gösterdiler. #FreeFortnite hakkında tüm bilgileri bilmek için bu iletişim üzerinden fotoğrafı siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Mevzu hakkında Apple tarafından ise fotoğrafı bir söyleme yapılmış değil. Mevzu hakkındaki büyümeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Forza Horizon 3 Microsoft Store'den Kaldırılıyor başlıklı makalemizde Forza Horizon 3 hakkında bilgiler verilmektedir.