Football Manager 2019

tarafından
292
Football Manager 2019

Football Manager 2019

Football Manager serisinde daha önce alışık olduğumuz üzere oyunda yine bir müzik bulunmuyor. Ana menüye geldiğiniz zaman 4 farklı mod ile karşılaşıyorsunuz ve kariyer, fantezi draft, online kariyer ve bir kulüp yarat modları yer alıyor.

Football Manager 2019 Modları

Oyunda yer alan kariyer modu, daha önceki serileri oynayanlar için yabancı değil. Takım seçiyor ve kariyerinizi yönlendirmeye çalışıyorsunuz. Fantezi Draft modda çevrim içi bir takım seçip arkadaşlarınıza karşı mücadele ediyorsunuz. Kulüp Yarat modunda ise kendi takımınızı oluşturuyorsunuz.

Kariyer modunda, menajerlik tarzınızı seçme olanağınız yer alıyor. Dilerseniz antrenman uzmanı olan menajer alabilir dilerseniz de taktik menajeri olabilirsiniz. Her ikisinin de olumlu ve olumsuz yönleri mevcut. Football Manager 2019, simülasyon olması nedeni ile oldukça fazla ayrıntıya sahip. Oyunun olumlu bir diğer özelliği de Türkçe dil desteğini sunmasıdır. Ancak bazı yerlerin henüz Türkçe olmadığı görünse de yine de başarılı bir çalışma yapılmış.

Football Manager 2019

Football Manager 2019 Yenilikleri

Oyunun en önemli yeniliği antrenmanlar olmuş durumdadır. Daha önceki antrenmanlara kıyasla çok fazla ayrıntı içeriyor. 11 kategoride 40’tan çok antrenman yer alıyor. Bunlar saldırı, savunma gibi şeylerin yanı sıra takımdaki iletişim gibi ayrıntılı antrenmanlar da mevcut.

Takımınızın ihtiyaçlarını belirleyip bu doğrultuda bir plan hazırlayabiliyorsunuz. Hangi oyuncunun iyi hangi oyuncunun kötü olduğunu görme şansınız bulunuyor ve böylece onlar ile konuşarak durumu düzeltebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tom Clancy’s The Division 2 İnceleme başlıklı makalemizde Dark Zone, The Division ekibi ve Tom Clancy’s The Division 2 hakkında bilgiler verilmektedir.