Football Manager 2019 İnceleme

tarafından
552
Football Manager 2019 İnceleme

Football Manager oyunu ilk olarak 2005 senesinde karşımıza çıkmıştı. İlk çıktığı zamandan günümüze kadar piyasada adeta tekel olan Football Manager oyunu, Sports Interactive firmasının da vazgeçilmezleri arasında. Football Manager 2019 oyunuyla ilk defa Kasım ayında tanıştık. Her sene olduğu gibi bu senede menüdeki değişiklikler ve bazı ufak tasarımsal farklılıklar dikkatleri çekmeyi başardı. Ancak bu sene tasarım konusunda çok ciddi değişikliklerle karşımıza çıktılar. 2005 yılından günümüze kadar çıkan en iyi ve en ayrıntılı seri diyebiliriz.

Football Manager 2019’da dikkatleri çeken ve fanatiklerini memnun eden en büyük yenilik ise antrenman programlarının eklenmesi. Seçtiğiniz takımın antrenman programlarını özelleştirebilirsiniz. Bundan önceki serilerde yalnızca defans veya savunma antrenmanı yaptırabiliyorduk. Geçmiş serilerde yalnızca savunma antrenmanı yaptırılıyorken 2019’da ise duran toplar için hava savunması gibi daha detaylı antrenman programları hazırlayabiliyorsunuz.

Football Manager 2019 oyununa günümüz teknolojisi de entegre edilmiş durumda. Müsabakalarda kullanılan Video Asistan Hakem (VAR) uygulaması FM 2019’a da entegre edilmiş. Herhangi bir tartışmalı pozisyonda videodan yararlanılarak verilen karar değişebiliyor. FM 2019’a eklenen bir diğer muhteşem yenilik ise çizgi teknolojisi. Artık topun çizgiyi tam geçip geçmediği bu sistem sayesinde çok daha net ve hatasız olacak. Bunun yanında oyun içerisindeki diyaloglarda da ciddi bir artış söz konusu. Saatlerce sıkılmadan oynayabileceğiniz, her sezon yeni yetenekleri keşfedeceğiniz güzel ve art arda kupalar kazanacağınız bir sezon sizi bekliyor.

Foolball Manager 2019 Trailer

Football Manager 2019 oyununa buraya tıklayarak steam üzerinden sahip olabilirsiniz.

Diğer oyun inceleme konularımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Resident Evil 2 Remake İnceleme başlıklı makalemizde resident evil 2 inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.