Flight Simulator Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

tarafından
97

Flight Simulator Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

Microsoft Flight Simulator sistem gereksinimleri beklendiği kadar korkunç değil


Bir süredir yapım aşamasında ve Ekim 2019 tarihinden beri alpha sürümünde olan Microsoft Flight Simulator sistem gereksinimleri nihayet paylaşıldı. 2020 içerisinde belirsiz bir tarihte çıkışı planlanan oyunun çok güçlü bir sistem istemesini bekliyorduk. Fakat açıklanan konfigürasyonlara bakacak olursak durum o kadar da vahim değil. Flight Simulator oyun alanının büyüklüğü ve doğal olarak ekran kartının çizmesi gereken detaylar açısından çok geniş kapsamlı bir oyun. Sonuçta bir uçak pilotunun deneyimini tam anlamıyla yansıtması gerekiyor. Bür sürü detay ve bir sürü mekanizma çalışıyor. Oyun bütün dünyanın simülasyonunu içermesi dışında gerçek zamanlı kava trafiği ve 37bin havaalanı içeriyor. Normalde böyle şeylerin sistemleri çok zorlaması beklenir. Ancak düzgün optimizasyon ile mantıklı bir seviyede tutmak mümkün.

Normalde minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimi açıklanır. Flight Simulator için bu sefer üç tane açıklandı. Sonuncusu oyunu sorunsuz oynamak için en ideal sistemi belirtiyor. Oyunun belirlenen sistem gereksinimlerini paylaşalım:

Minimum Sistem:

CPU: Ryzen 3 1200 / Intel i5-4460
GPU: Radeon RX 570 / NVIDIA GTX 770
VRAM: 2GB
RAM: 8GB
HDD: 150GB
Bant Genişliği (Bandwidth): 5 Mbps

CPU: Ryzen 5 1500X / Intel i5-8400
GPU: Radeon RX 590 / Nvidia GTX 970
VRAM: 4GB
RAM: 16GB
HDD: 150GB
Bant Genişliği (Bandwidth): 20 Mbps

En İdeal Sistem:

CPU: Ryzen 7 Pro 2700X / Intel i7-9800X
GPU: Radeon VII / Nvidia RTX 2080
VRAM: 8GB
RAM: 32GB
HDD: 150GB (SSD recommended)
Bant Genişliği (Bandwidth): 50 Mbps

Flight Simulator bu türde oyunlar içerisinde çok farklı bir yerde. Simulator türünün orijinali diyebiliriz. Farming Simulator ve Truck Simulator gibi oyunlar adlarında Simulator kelimesini kullanıyor ve aynı font ile başlık koymuş olabilirler ama aynı kategoride değiller. Her biri farklı firmalar tarafından yapılan bu oyunlar işin biraz daha eğlenceli ve abartı yönlerine bakabiliyor. Flight Simulator ise yıllardır oyunculara son derece ciddi ve gerçekçi bir deneyim sunuyor.

Ana sayfasından daha fazla bilgi edinmek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Red Dead Redemption 2 Xbox Game Pass Konsol’da! başlıklı makalemizde Red Dead Online, Red Dead Redemption ve Red Dead Redemption 2 hakkında bilgiler verilmektedir.