Flight Simulator Kapalı Beta Temmuz’da Başlıyor!

tarafından
14
Flight Simulator Kapalı Beta Temmuz’da Başlıyor!

Microsoft Flight Simulator kapalı beta erişimi ile sınırlı sayıda oyuncu test edebilecek


Microsoft Flight Simulator yıllarca oyunculara tam bir uçak uçurma deneyimi sunuyor. Diğer simulator oyunlarından çok daha farklı, daha gerçekçi ve daha eski olan bu seri yakında çıkacak. Ekim ayından beri alpha sürümünde olan Flight Simulator kapalı beta versiyonu ile Temmuz ayında tamamlanmaya doğru iyice yaklaşıyor. Microsoft yayınladığı bir geliştirici yol haritasında oyunun yapım aşamalarını paylaştı. Temmuz ayındaki kapalı beta son aşama. Ondan sonra da oyun çıkacak.

Oyunun çıkış tarihi hala belli değil. Serinin hayranı iseniz ve henüz oyunu deneme imkanınız olmadıysa oyunun Insider programına başvurmak mümkün. Ancak açık beta olacak mı yoksa direk çıkışa mı geçecek belli değil. Bu programa göre ve bu hızda ilerlerse tahminim çıkışın son bahar aylarına denk geleceği. Oyunda 37bin havaalanı ve gerçek zamanlı hava trafiği olduğu düşünülürse aslında hızlı bile ilerliyorlar. Beta başladıktan sonra da net bir çıkış tarihi açıklanır zaten.

Bu arada oyunun sistem gereksinimleri de zaten paylaşılmıştı. Normalde iki tane paylaşılır tavsiye edilen ve minimum olarak. Microsoft farklı olarak minimum, yavsiye edilen ve ideal sistem gereksinimleri olarak üç tane paylaştı.

Oyun çıktığında Xbox One ve PC sistemlerinde olacak. Bunun dışında 4k desteği ile geliyor. Microsoft bütün first party oyunları direk Xbox Game Pass programına dahil ettiği için bu oyunun da çıkışında direk Xbox Game Pass’in bir parçası olmasını bekliyorum.

Microsoft Flight Simulator oynayanlar bu oyun için heyecanlılar mı? Düşüncelerinizi merak ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Açık Dünya Macera Oyunu Project: Ragnarok Duyuruldu başlıklı makalemizde Açık dünya oyunu, project ragnarok ve project ragnarok açık dünyası hakkında bilgiler verilmektedir.