Final Fantasy VII Remake’in Satışları 5 Milyon’u Geçti!

tarafından
8

Final Fantasy VII Remake’in Satışları 5 Milyon’u Geçti!

Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanan JRPG reyinu Final Fantasy VII Remake’in satışları çıkışından bu yana dünya genelinde 5 milyon kopyayı geçmeyi muvaffak oldu. Ayrıntılar haberimizde.

10 Nisan 2020 tarihinde PlayStation 4 için çıkış yapan Square Enix’ni popüler JRPG reyinu Final Fantasy VII’nin Remake versiyonu, çıkışının ardından büyük alaka toplayan üretimin çıkışından bu yana dünya genelinde 5 milyon kopyayı geçtiği, Twitter üzerinden atılan bir gönderi ile söylendi. Reyin aynı zamanda Square Enix’in PlayStation üzerinde en çok sattığı dijital reyin olmayı muvaffak oldu.

Final Fantasy VII Remake Hakkında

Popüler JRPG acelesi Final Fantasy’nin 7.reyinunun orijinali ilk olarak 1997 senesinde çıkışını yaptı. Square Enix’in aldığı karar ile 10 Nisan 2020’de Final Fantasy VII’nin remake versiyonu yapıldı ve özel bir uyuşma ile emin zaman için yalnızca PlayStation 4 platformuna çıkışını yaptı. Unreal Engine 4 reyin motorundan eforunu alan reyinun PlayStation Store’da yer alan fotoğrafı tanıtım yazısı ise şu biçimde:

Dünya, seyyarenin hayat eforunu mako enerjisi halinde hakimiyeti altında yakalayan bir firma olan Shinra Electric Power Company’nin hâkimiyetinde. Midgar şehrinde, Shinra’nın seçkin SOLDIER ünitesinin daha önceki azası ve artık bir paralı asker olan Cloud Strife, kendisini bekleyen mucizevi neticeden habersiz, Avalanche adlı direniş grubuna takviye oluyor.

Final Fantasy VII Remake, 10 Nisan 2021’de PlayStation 4 özel reyinu olmaktan çıkacak ve değişik platformlara gelebilecek. Ayrıca Final Fantasy VII Remake Part 2’de geliştirme evresinde bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan PUBG Mobile Metro Exodus İşbirliğini Duyurdu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.