Fifa 19 İnceleme

tarafından
482
Fifa 19 İnceleme

Fifa 19 oyunu büyük bir yenilikle karşımıza çıktı. Bildiğiniz üzere UEFA Şampiyonlar Ligi lisansı yıllardır PES’in elindeydi. PES’in elinde olan lisansın bu sene süresi doldu ve EA SPORTS yaptığı açıklamada Fifa 19’a UEFA Şampiyonlar Ligi lisansının alındığını bildirdi. Tüm Fifa severlerin bu habere sevindiğine eminiz.

Fifa 19’da taraftarlara ve tribünlere biraz daha önem verileceğini beklerdik. Ancak bu böyle olmadı. Herkesin ortak beklentilerinden olan maç öncesi ve devre arasında taraftarlara zoom yapılması ve çeşitlendirilmesi hayali bu senede gerçekleşmedi. Bunun haricinde oyundaki mekaniklere diyecek söz yok. Her şey fazlasıyla gerçekçi ve ideal. Oyunda düşmeler, fauller, kaymalar gibi birçok önemli nokta, son derece başarılı bir şekilde düşünülmüş ve uygulanmış. Oyun içinde de birçok dinamiklere müdahale edilmiş. Örneğin oyuncuların maç esnasında çok daha fazla terlediğini görebiliyoruz ve aynı zamanda maçın belli bir süresinden sonra saha zemininin bozulması muhteşem bir düşünce. Futbolcuların yüzlerini çok iyi ayarlasalar da hala tepkisiz ve sabit bir ifadeleri var. Futbolcuların yüzlerine ruh halleri yansıtılabilirdi. Bu yönünü PES ile kıyasladığımız zaman PES bir adım daha önde duruyor bu konuda. PES’te gol attığınız zaman futbolcuların yüzlerindeki sevinci görebiliyorsunuz. Bu sevinçleri Fifa’da ne yazık ki göremiyoruz.

Oyunun dinamikleri konusunda çok bariz bir fark yok. Fifa 2018’e göre biraz daha yavaşlatıldığını söyleyebiliriz.

Fifa 19 Trailer

Bir başka oyun olan Just Cause 4 hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nostalji - Serious Sam 2 İnceleme başlıklı makalemizde acemioyuncu, Oyun İnceleme ve Serious Sam hakkında bilgiler verilmektedir.