Far Cry New Dawn İnceleme

tarafından
286
Far Cry New Dawn İnceleme

Far Cry New Dawn İnceleme

Far Cry serisi New Dawn ile kaldığı yerden yoluna devam etmektedir. Ubisoft’un açıkladığı oyun, kıyamet sonrası teması sayesinde kullanıcılar tarafından fazla merak edilir hale geldi. Far Cry 5’in yayınlanmasından kısa bir süre sonra ortaya çıkan oyun, kullanıcıları heyecanlandırdı.

Far Cry New Dawn İnceleme

Far Cry New Dawn’ın Hikayesi

Far Cry 5’in sonlarında büyük bir patlama yaşanmış ve tüm dünya yok olmuştu. Tam da bu noktada Far Cry New Dawn ortaya çıktı. Yok olmuş dünyaya uyanıyor ve yıkılan düzenin yerine yeni bir düzen kurmaya çalışıyor. Kıyamet sonrasında aradan geçen senelerde ne gibi değişikliklerin yaşandığının farkına varıyorsunuz.

Far Cry New Dawn İnceleme

Far Cry New Dawn Nasıl Oynanır?

Bu yeni düzende yeni para birimi, topluluk, kötüler anlamı ortaya çıkıyor. Yeni oyunda kullanıcılar 3 farklı topluluk ile karşılaşıyor. Bu topluluklar sivil halk, müritler gurubu ve Highwaymen grubudur. Oyundaki amacınız işgal edilen toprakları geri almak ve Higwaymen’e karşı savaşmaktır. Oyunda hemen görevlere başlayamıyorsunuz, ana mekaniği Prosperity ismindeki ana üssü geliştirmek için uğraşıyorsunuz. Hikâye görevlerini tamamladıktan sonra yeni bir hikâye almak için Prosperity’yi geliştirmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için de karavan soymanız, bölge ele geçirmeniz ve kaynak aramanız gereklidir. Topladığınız kaynaklar ile garaj geliştirebilir, sağlık çantası yapabilir, tarım ve hayvancılığı geliştirebilir ve cephaneliğinizi genişletmeniz mümkün.

Far Cry New Dawn’da en büyük yenilik silah çeşitliliğinde yapılmış. Mesela çark silahı sayesinde, keskin çark fırlatıp çok fazla düşmana sekip toplu katliam yapabilirsiniz. Ancak karakterde olduğu gibi silahlarda da seviye bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Red Dead Redemption 2 İnceleme başlıklı makalemizde Arthur Morgan, Nasıl Oynanır ve Read Dead Redemption 2 hakkında bilgiler verilmektedir.