Far Cry New Dawn İnceleme

tarafından
360
Far Cry New Dawn İnceleme

Ubisoft, hiç beklenmedik bir anda Far Cry New Dawn serisini yayınladı. Bu serinin konusu ise kıyamet sonrasını ele alıyor. Konusu itibariyle de birçok oyun severin dikkatini çekmiş durumda. Henüz Far Cry 5 serisi yeni yayınlanmışken, New Dawn serisi ne kadar farklı olabilir düşüncesini akıllara getiriyor.

Far Cry 5’i oynayanlar bilir. Oyunun sonunda tarikat lideri olan Joseph Seed, şarkı söylediği esnada bir patlama yaşanıyordu. Bu patlamadan sonra dünya adeta yok olmuştu. İşte Far Cry New Dawn serisi de bu noktadan sonra devreye giriyor ve kıyamet sonrasını ele alıyor. New Dawn serisinde 3 farklı gruba şahit oluyoruz. Bu gruplardan ilki Joseph Seed’in başında tarikatı ve müritleri yer alıyor. Diğer grupta ise bizimle beraber diğer hayatta kalanlar yer alıyor. Son olarak Lou ve Mickey liderliğinde örgütlenmiş kötü insanların oluşturduğu Highwaymen grup yer alıyor.

Bu serideki asıl amacımız ise kıyamet sonrası ortaya çıkan gruplardan olan Highwaymen grubunu ortadan kaldırmak. Ayrıca oyun parası olan Ethanolleri biriktirip, sahip olduğumuz üssü geliştirmek için kullanmamız gerekiyor. Sistem aslında gayet basit ve eğlenceli. Prosperity isimli üssümüzü geliştirerek Highwaymen grubuna ortadan kaldırmak olarak temel vazifemizi belirtebiliriz. Oyundaki hikayeleri parça parça yaşıyorsunuz. Ana üssünüz olan Prosperity’yi her geliştirdiğinizde yeni hikayelere ve görevlere başlayacaksınız. Tüm bunlar için yani para biriktirmemiz için bazı bölgeleri ele geçirmemiz gerekiyor ve bunun yanında tabi ki soygunda yapmamız gerekecek.

 

Bir önceki yazımız olan Apex Legends Battle Royale Oyun İncelemesi başlıklı makalemizde Apex Legends, Battle Royale ve Oyun İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.