Far Cry 6 Çıkış Tarihi Beklediğinizden Yakın!

tarafından
44
Far Cry 6 Çıkış Tarihi Beklediğinizden Yakın!

Far Cry 6 çıkış tarihi beklediğimizden yakın başlığını atarken, Ubisoft’un bize gösterecek başka ne sürprizi kaldı ki diye düşünmeye başladık. Nitekim Hong Kong PlayStation Mağazasında birden beliren Far Cry 6, her ne kadar daha sonra kaldırılmış olsa da bir zaman orada kaldı ve doğal olarak hemen paylaşıldı. Ana kişiliğimiz bu sefer Anton Castillio adlı bir diktatör ve kendisi tropik bir ülkenin “kralı”. Castillio ve oğlu Diego ülkelerini, başka bir deyişle Yara’yı tekerrür büyük bir ülke haline getirmeye karar veriyorlar fakat bunun talihine karşılarına kim çıkarsa çıksın kesip biçiyorlar. Bu vaziyet ise ayaklanma çıkartmaya yetiyor. İşte bütün bu anda, biz başka bir deyişle Dani Rojas öyküye dahil oluyoruz ve Yara’yı hürlüğüne kavuşturmak için savaşmaya başlıyoruz.

Yara, şimdiye kadar yapılmış en büyük Far Cry haritası olacak. Merak etmeyin harita, tüm Far Cry oyunlarında olduğu gibi sarih dünya olacak ve içeriğinde ormanlar, sahiller ve bir kent Esperanza dahi barındıracak. Gerilla savaşçısı olarak elimize ne geçerse onunla savaşacağız, kısaca silahlarımızı bulduğumuz parçalarla geliştirebileceğiz. Savaşırken, serinin evvelki oyunların da oluğu gibi arkadaş NPC’leri Amigos yanımıza çağırıp onlarla savaşabileceğiz. Tek oyunculu modun yanında, oyunda bir de online modül bulunacak ve iki karakter co-op’u destekleyecek.

Fotoğrafta göründüğü üzere Far Cry 6 çıkış tarihi 18 Şubat 2021 olarak görünmekte fakat doğruluğu tartışılır bir tarih natürel. Neyse ki Pazar günü asıllaşacak Ubisoft Forward faalliğinde tüm suallerimiz cevaplanacaktır üstüne üstlük Assasin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs Legion gibi oyunlar hakkında da bilgi almış olacağız.

Bir önceki yazımız olan Werewolf Earthblood Çıkış Tarihi 2021 Şubat! başlıklı makalemizde Earthblood, Werewolf ve Werewolf The Apocalypse hakkında bilgiler verilmektedir.