Far Cry 5 İnceleme

tarafından
451
Far Cry 5 İnceleme

Far Cry oyunu ilk kez 2004 senesinde piyasaya çıkmıştı. Oyunun görüntü kalitesi ve stili sayesinde Far Cry hızla yayıldı ve birçok oyun severin vazgeçilmezi oldu. Kısa bir süre içerisinde bu kadar çok popülerleşmesinden sonra 2005 senesinde Ubisoft, Far Cry’ı aldı.

En son 2012 senesinde 3. serisini oynadığımız Far Cry, tam beş sene sonra Far Cry 5 olarak karşımıza çıktı. Far Cry 5, Amerika’nın Montana eyaletinde geçiyor. Oyundaki temel görevimiz ise Joseph Seed ismine sahip olan tarikat iderini tutuklamak. Daha önceki tüm Far Cry serilerinde olduğu gibi bu serininde amacı, kötü adamları ortadan kaldırmak.

Joseph Seed’in lideri olduğu tarikat olan Eden’s Gate, kendiye üyelerine ve insanlara cenneti vaad ediyor. Bu tarikat bölgede cinayet, adam kaçırma gibi suçlar işleyerek yerel halkı çileden çıkarıyor. Birkaç defa halk ayaklansa da Eden’s Gate tarikatının gücüne karşı fazla direnemediler. Bizim görevimiz ise ayaklanmaya çalışan halkı yeniden ayaklandırarak Joseph Seed ve tarikatını ortadan kaldırmak için direnişe geçiyoruz.

Far Cry 5, oyunun diğer serilerine göre çok fazla bir yenilikle karşımıza çıkmadı. Oyundaki silah tepkileri ve mekanikleri oldukça gerçekçi olmuş. Oyundaki ana görevin dışında birkaç tane de yan göreviniz olacak. Bu yan görevlerle birlikte oyun çok daha renkli ve eğlenceli bir hal aldı. Ayrıca bu yan görevlerin hikayelerle desteklenmesi ise son derece başarılı.

Far Cry 5 Trailer

Destiny 2 incelemesi hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Empire : Total War Strateji Oyunu İnceleme başlıklı makalemizde acemioyuncu, Empire Total War ve Oyun İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.