Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri

tarafından
34
Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri

Far cry bildiğiniz üzere çok fazla tutan bir FPS oyunu serisi olarak bilinmekte. Far cry 3 sistem gereksinimleri sizler için bu yazımızda açıklandı. Oyun sevenlerin merakla beklediği Far Cry 3 sistem gereksinimleri nelerdir? Far cry 3 kaç gb? gibi bir çok soruya da sizler için cevap verdik.

Oyun içerisindeki grafikler ve farklı olan oynanış dinamikleri ile milyonlarca insanı da kendisine çeken başarılı yapım Far cry 3 tam olarak 29 kasım 2012 tarihinde piyasaya sürüldü. Yayınlandığı andan itibaren halen daha çok fazla oyuncusu olan büyüleyici oyun, Far cry serisinin en sevilen oyunlarından bir tanesi olmuştur.

far cry 3 sistem gereksinimleri

Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri

2012 senesinde yayınlanmasına rağmen günümüzde de çok fazla oynanan muhteşem oyun Far cry sistem gereksinimleri sizler için hazırlandı. Çıktığı yıla damgasına vuran oyun hakkında bilgiler;

Far cry 3 Minimum sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 ya da daha iyisi
  • İşlemci: Intel Core®2 Duo E6700 @ 2.6 GHz veya AMD Athlon64 X2 6000+ @ 3.0Ghz ya da daha iyisi
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: 512 Mb DirectX 9.0 Uyumlu Ekran Kartı veya AMD Radeon Hd 2900
  • Depolama: 15 GB

Far Cry 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10
  • İşlemci: İntel Core i3-530 veya AMD Phenom x2 565
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvdia Gtx 480 veya HD 5770 ya da daha iyi bir ekran kartı
  • Depolama: 15 GB

Far Cry 3 Hikayesi

Oyun içerisinde bizlerin oynadığı ve ana karakter olan Jason ve arkadaşları farklı bir tatile doğru yol alırlar. Jason, arkadaşları ile eğlenirken yaşadığı anıları ilk olarak bir videoda izlemeye başlıyoruz. Fakat sonrasında oyun içerisinde bir kafeste ellerimiz bağlı şekilde Grant karakteri ile beraber duruyoruz. Hikayedeki korsanların başkanı olan Vaas karakteri, ailemizden fidye istemek için bizleri kafese tıkıyor. Kafes içerisinde Grant ilk olarak kendi ellerini daha sonra da bizim elimizi çözüyor. ve Senaryo efsane bir şekilde başlıyor. Kendimizi yavaş yavaş geliştirirken bir yandan da Vaas karakterinden de intikam alıyoruz. Fakat oyun ilerlediğinde tam bir katliam makinesine dönüşüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Mafia 2 sistem gereksinimleri başlıklı makalemizde Mafia 2 bilgisayarım kaldırırmı, Mafia 2 Sistem Gereksinimler ve Mafia 2 sistem gereksinimleri hakkında bilgiler verilmektedir.