Fallout 76 İnceleme

tarafından
464
Fallout 76 İnceleme

Birçok kişinin merakla beklediği Fallout 76 oyunu Kasım ayında piyasaya çıktı. Oyunu bekleyen birçok kişinin beklentileri büyük oranda karşılamış gibi görünüyor. Fallout 76, 2076 yılında dünya üzerinde bulunan bütün ülkelerin girdiği nükleer savaştan tam 25 yıl sonrasını konu alıyor. Fallout 76’da olaylar, diğer serilerine göre daha eski yıllarda geçiyor.

Oldukça eski bir sığınak olan ve tüm zeki insanların toplandığı Vault 76’da oyuna giriş yapıyoruz. Fallout 76 oyunundaki amaç, nükleer savaştan 25 yıl sonra Vault 76 sığınağından çıkıp, bitmiş, harabe olmuş Amerika’yı tekrar eski günlerine getirmek. Bunun haricinde temel bir göreviniz daha olacak. Batı Virginia’da yer alan üç adet nükleer tesisi ele geçirmeye çalışan Overseer adlı kişiyi bulacak ve ona destek olacaksınız.

Klasik Fallout serisi girişi ile oyuna başlandığını ifade edebiliriz. Fallout 76’nın hikayesine daha önceden hiç şahit olmadığımızdan ötürü gayet güzel duruyor. Fallout sevdalılarının hoşuna gidecek bir diğer husus ise nükleer savaşın nasıl başladığı ile alakalı ayrıntıları keşfetmek olacak. Bu ayrıntıları keşfederken etraftaki eşyalardan, metinlerden faydalanacaksınız. Oyunda hiç karakter olmadığı için yalnızsınız. Fallout 76’da yalnızca nükleer savaşı anlatan robotlar yer alıyor, bunun dışında herhangi bir NPC bulunmuyor. Fallout 76’da eleştirilecek bir konu varsa o da bu yalnızlık olmalı. Oyuna karakterler ve NPC’ler eklenerek daha renkli ve eğlenceli bir dünya bizleri bekliyor olabilirdi. Elbette okumayı ve dinlemeyi seviyorsanız bu durum sizlerin hoşuna gidecektir.

Fallout 76 Trailer

Battlefield 5 incelemesi hakkında hazırladığımız yazıyı okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Battlefield 5 İnceleme başlıklı makalemizde battle field 5 hikayesi ve battlefield inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.