Fallout 76 Game Pass Kütüphanesine Ekleniyor!

tarafından
43
Fallout 76 Game Pass Kütüphanesine Ekleniyor!

Online reyin Fallout 76 Game Pass kullanıcılarına haftaya gelecek


Şayet benim gibi daha geçen ay azıcık paray kıyıp Fallout 76 almış iseniz, aynı zamanda da XGP for PC aboneliğiniz varsa, duvarlara bağırmak için hoş bir neden var. Zira Fallout 76 Game Pass kütüphanesine ilave ediliyor. Banal maliyeti Xbox iş yerinde 181,25 TL olan reyin Steam’de 129 TL. Gerçi şu aralar yaz indirimlerinden dolayı Steam maliyeti 64,50 TL oldu. Xbox Game Pass aboneliği olanların bu maliyetleri ödemesine gerek yok. Game Pass kütüphanesinde dahil olma gidişatı 9 Temmuz 2020 tarihinde başlıyor. Ancak first party Microsoft reyinu olduğu için bu vaka bakiye kadar sürmeyecektir. Yeniden de yeni geleceği için tadını çıkaracak kadar uzun bir vakit orada kalmasını bekliyorum.

Oyunu para ile aldığıma üzülsem de, en azından bu vesileyle belki benimle oynayacak birileri de olur. Bu açıdan biraz neşelendirici. Fallout 76 Game Pass için geldiğinde natürel olarak Wastelanders aktüellemesi de dahil olacak. Wastelanders bu reyin için çok ehemmiyetli bir adım. Bir Fallout reyinu şahsiyetleri ve öyküsü olmazsa hiç bir işe afacan. Fallout 76 ise ilk çıktığında bomboş bir reyindu. Gerçi yara bandı olarak ilave edilen Wastelanders öyküsü bir Fallout reyinunda olması gerekenden çok daha uyduruk. Yeniden de ilk senesini vahim geçiren bir reyina mükemmel yaşam verdiğini kabul etmek gerekli. Reyin ilk anons edildiğinde çok tepkilenmiştim. Senelerin Fallout hayranı olarak bunun böyle bir muamele görmesini son derece afaki görmüştüm. Hala öyle düşünüyorum ama Fallout’u artık Bethesda’nın absürt sapan maksatlarına kaybettiğimizi artık kabullendim. Neyse ki Fallout: New Vegas’ı yapan Obsidian gibi şirketler hala Outer Worlds gibi nitelikli RPG çıkarabiliyor.

Fallout 76 Game Pass için gelen tek şey değil. Minecraft Dungeons için Jungle Awakens DLC de geliyor. Minecraft Dungeons’ın içeriğinin zamanla geleceği zati anons edilmişti. Hatta cross play dahi sonradan ilave edilecek. Oyunu biz çok zaferli bulmadık sarihçesi. Tahlilini buradan okuyabilirsiniz. Bunun dışında Obisidian’dan bahsetmişken yeni survival rpg reyinları Grounded’ın da ilave edildiğini anımsatmak gerekli. Ona da bir göz atmakta fayda var.

 

Bir önceki yazımız olan Dying Light Hellraid DLC 23 Temmuz’da Çıkıyor! başlıklı makalemizde DLC, Dying Light ve Dying Light DLC hakkında bilgiler verilmektedir.