Fallen Order Arena Modu Geldi!

tarafından
22
Fallen Order Arena Modu Geldi!

Star Wars Jedi: Fallen Order arena modu ile büyük bir güncellemeye sahip oldu


4 Mayıs Star Wars günü olarak kabul ediliyor. Bu yüzden de çeşitli etkinlikler ve Star Wars içerikli sosyal medya paylaşımı dışında da oyun dünyasında değişik şeyler olabiliyor. Bazen oyun hediyeleri oluyor. Bazen de mevcut Star Wars oyunlarına içerik geliyor. EA ise Jedi: Fallen Order’a içerik çıkaracağı tarihi özellikle denk getirmiş olsa gerek. Geçtiğimiz günlerde oyun için kocaman bir bedava güncelleme geldi. Tek oyunculu aksiyon-macera oyunu Star Wars Jedi: Fallen Order arena modu ile artık oyuncuların yapacağı bir aktivite daha var.

Oyunun hikayesini bitirenler için belki daha fazla oynamak için sebep olmayacaktır. Ancak oyunun dövüş sistemini sevenler ve çok fazla engele takılmadan sürekli dövüşmek isteyen oyuncular artık bunu yapabilirler. Arena erişimi meditasyon noktalarından yapılıyor. Farklı gezegenlerin tema olduğu ortamlarda Combat Challenge adı altında bir sürü düşman ile dövüşmek mümkün. Bunlardan 12 seviye var ve her biri yıldız sistemi ile puanlanıyor. Aslında diğer oyunlardaki Horde Mode olayına çok benziyor. Arena Cal’in bütün özelliklerini açan oyuncular için tasarlandı. Fakat daha önceden ve daha zayıfken girmek isteyenleri engellemiyor. Bu şekilde oynamak doğal olarak kat kat daha zor olacaktır.

Diğer arena modu ise Battle Grid. Bu kulağa daha ilginç geliyor. Bu modda belli bir grid’in üzerine oyuncular kendi düşmanlarını yerleştirebiliyor. Yani bütün olayı kendileri tasarlıyor. Yerleştirme dışında her birinin zorluk seviyesi de ayarlanabiliyor. Bunların dışında Cal Kestis ve Jaro Tapal düşman olarak bu moda eklenebilir.

Bu güncelleme ile gelen başka bir şey ise New Journey+. Bununla birlikte ilk oynanışta açılan bütün collectible eşyalar kalacak. Fakat hikaye baştan başlayacak. Daha fazla detayı buradan bulmak mümkün.

Bir önceki yazımız olan Steam FPS Göstergesi Nasıl Açılır başlıklı makalemizde steam fps açma ve steam fps gösterme hakkında bilgiler verilmektedir.