EVE Online CEO’su Oyunun Asla Kapanmayacağını Söyledi

EVE Online

EVE Online, birkaç ayda bir büyük uzay gemisi savaşlarında binlerce dolarlık oyun içi varlıkları yok eden bir oyun olarak en çok onu oynamayan oyuncular tarafından biliniyor olabilir. Diğer canlı servis oyunları gibi, oyuncular EVE Online’da varlık satın almak için gerçek para harcama veya gerçek parayı ISK adı verilen oyun para birimine dönüştürme seçeneğine sahiptir. 2020/2021 Yeni Yıl savaşı, EVE Online’da 340.000 $ ‘dan fazla oyun içi varlığı yok etti ve en maliyetli video oyunu savaşı için Guinness Dünya Rekoru kırdı.

Ancak EVE Online, devasa uzay gemisi savaşları için bir çıkış noktasından daha fazlasıdır ve 18 yıllık varlığı bunu kanıtlamaktadır. Oyuncular, diğer şeylerin yanı sıra ticaret, keşif ve korsanlığa katılabilir ve ziyaret edecek binlerce yıldız sistemine sahip olabilir. Oyun, filo oluşturma özelliklerini iyileştiren yeni bir “Reign” güncellemesi de dahil olmak üzere, uzun ömrü boyunca düzenli güncellemelerden de yararlandı. Elbette çoğu oyuncu, herhangi bir oyunun başarısının sonsuza dek sürmeyeceğini biliyor, ancak EVE Online CEO’su Hilmar Petursson, oyunun asla kapanmayacağına inanıyor, en azından o hayatta iken.

Rock Paper Shotgun ile bir röportajda Petursson, EVE Online’ın mirasını ve oyunun bu kadar uzun sürdüğüne neden inandığını tartışıyor. Geliştirici CCP’nin CEO’su, oyunun başarısının çoğunu, EVE Online’ın yaşam döngüsü boyunca istikrar yarattığına ve acemi oyuncuların gelmesini sağladığına inandığı hizmet olarak oyunlar iş modeline borçludur. Ayrıca, ÇKP’deki ekibin başlangıçta beş yılın oyun için etkileyici bir yaşam süresi olduğunu düşündüğünü, ancak şimdi personelin bir stüdyo mantrası olarak sonsuza dek EVE’yi okuduğunu söylüyor. Bu noktada Petursson, EVE Online’ın sosyal bir yapı olduğunu söylüyor .

“Piramitler, Çin Seddi, İncil, seçiminizi yapın. Sonsuza kadar devam eden birçok şey var. Para kavramı, ABD doları … Bunlar sosyal yapılar ve oyunlar farklı değil. Onlar ‘ Yeniden sosyal yapılar. Ve alakalı olma ve zamana ayak uydurma konusunda iyi bir iş çıkarırlarsa, sona ermeleri için hiçbir neden yoktur. “

Elbette, ÇKP’nin geliştirici olarak iniş çıkışları oldu. Şirket, EVE Online’ın 18. yıldönümünü kutlarken , Petursson oyun tasarımı hakkında çok az şey bilen 35 kişilik bir ekip olarak ÇKP’nin kökenlerine bakıyor. EVE Online’ın ilk başarısının ardından şirketin World of Darkness’ta bir MMO seti gibi yeni projeler yaratmaya çalıştığı dönemden bahsediyor. Bunların hiçbiri ÇKP’nin umduğu yoldan çıkmadı. ÇKP ayrıca, bu yeni projeler mücadele ederken bir işten çıkarma döneminden de geçti ve Petursson, yeniden yapılanma sürecinin son derece acı verici olduğunu söylüyor.

Ancak bugün, EVE Online ileriye doğru ilerliyor ve milyonlarca oyuncu kitlesi hala oyun içinde bazı çılgın şeyler yapıyor. Oyunun Project Discovery girişiminin bir parçası olarak oyuncular, COVID-19 araştırmalarına doğrudan yardımcı olan oyun içi analiz görevlerini tamamlayabilirler. EVE Online oyuncularının bugüne kadar 330 yıllık COVID-19 araştırma çalışması ürettiği tahmin ediliyor ki bu bilim adamları için büyük bir nimet. Eğer EVE Online sadece bir oyun olarak ama bir araştırma / deney aracı olarak kullanılmaya devam etmektedir, çok iyi gelecek yıllar ve yıllarca Pétursson beklenti ve son karşılayabilir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası