Epic Games’in geliştirici hesabı Apple tarafından kapatıldı

tarafından
4
Epic Games’in geliştirici hesabı Apple tarafından kapatıldı

Apple ve Epic Games arasındaki savaş Epic Games’in geliştirici hesabının kapatılması ile beraber bir adım daha öteye taşınmış gidişatta.

Fortnite‘ın kendi ödeme sistemini mobil platformlarda devreye sokması ile beraber evvel Apple, ardından ise Google mağazalarından Fortnite’ı kaldırmıştı. Apple cephesinden yapılan bir söylemeye göre Apple bu atağın ardından şimdi de Epic Games’in geliştirici hesabını kapatmış gidişatta. Kısacası artık App Store taşıtı ile rastgele bir Epic Games oyunu ve uygulaması indirilemeyecek.

Epic Games'in geliştirici

Merak edilen mevzulardan biri de Epic Games’in sahip olduğu oyun motoru Unreal Engine. Bir Hayli öteki şirket tarafından da kullanılan bu oyun motoru için ise rastgele bir yasaklama mevzubahisi değil. Yapılan söylemede kısıtlamanın Unreal Engine’i etkilemeyeceği de belirtilmiş gidişatta. Rastgele bir Epic Games oyununu yada uygulamasını bu tarihten evvel aygıtına yüklemiş olan kullanıcılar bunları kullanmaya devam edebilecekler ancak artık yeni aktüellemeleri alamayacaklar. Fortnite üzerinden misal vermek gerekirse Apple aygıt kullanıcıları oyunu hala oynayabiliyorlar ancak daha önceki sezonda takılıp kalmış gidişattalar.

Bir önceki yazımız olan Spider Man ve Black Panther karakterleri de Fortnite’a dahil olabilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.