Epic Games Yükselişe Geçiyor !

tarafından
570
Epic Games Yükselişe Geçiyor !

Epic Games, yayınladığı ürünler ile uzun zamandır oyun ve oyun geliştiriciliği sektörlerinde adını duyurmuş bir şirket. Özellikle oyunlarının kullanıcı dostu olması, sorunların hemen çözülmesi, ilgi çekici güncellemeler ve yenilikler getirmesi ile sevilen bir oyun şirketi olmayı başardı.

Fortnite

Fakat bu şirket sadece oyun geliştirmiyor. Kurulduğunda kendi oyun motorlarını geliştiren şirket, daha sonra bu oyun motorunu açık kullanıma sunarak herkesin oyun geliştirebilmesini sağladı. Üstelik bu oyun motoru da sektörde diğer oyun motorlarına rakip durumda. Epic Games’in oyun motoru Unreal Engine’in en büyük rakipleri Unity 3D, Cry Engine ve Frostbite. Tabi Frostbite’ı saymayabiliriz zira kullanıma açık değil.

Epic Games’in kendine ait çok fazla oyunu bulunmakta. Bunlardan en çok bilineni Fortnite tabi.

Fornite yapılar inşa edebildiğimiz, yıkabildiğimiz bir battle royale oyunu. Oyun başlangıcında uçan bir araçtan atlayarak, demir, odun gibi kaynakları kırıp toplamakla meşgul oluyorsunuz. Bu sırada silah ve benzeri eşyalarda bulmanız gerekiyor. Yapılar inşa ederek tırmanmanız, korunmanız gerekiyor. Fortnite indirmek için tıklayabilirsiniz.

Epic Games Mağaza Açıyor !

Unreal Tournament

Bu başarılarına bir tanesini daha ekleyen şirket, bu sefer steam’e rakip bir mağaza açıyor. Bu mağazada oyun geliştiricilerine %90 oranında kar vadetmesi sonucu hızlı bir akın gerçekleşti. Üstelik 2 haftada bir oyun hediye edecek olması oyun geliştiricileri ile beraber oyuncuların da dikkatini çekti. Bu mağaza da ilk hediye edilen oyun Subnautica oldu. -Subnautica incelemesi için tıklayabilirsiniz. – Fakat mağazanın teknik özellikleri nedeni ile steam’den geri kalması uzun bir süre steam kullanıcılarının steam’de kalacağını gösteriyor. Tabi ileri de ne olur bilinmez.

Bir önceki yazımız olan Subnautica Below Zero Çıkıyor ! başlıklı makalemizde below zero, Oyun Haberleri ve subnautica hakkında bilgiler verilmektedir.